Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ajánlana valaki olyan felvehet...

Ajánlana valaki olyan felvehető hitelről, ami egyéni vállalkozóknak szól, és nem kell hozzá egy teljes, lezárt üzleti év? (Meg infatlanfedezet se.)

Figyelt kérdés
Mindenhonnan elgajtanak, tavaly nyaron alakult a vállalkozásom, és itt megyek tönkre basszus. Nyilván nincs ingatlanom, ugyan honnan lenne, és az Orbán által belengetett nagy megmentő hitelben hiába van venne a tevékenységi köröm, nincs lezárt üzleti évem. Ami amúgy mindenhová kell. Hát nonszensz basdzus, hogy sehol nem jutok segítséghez...

2021. ápr. 8. 10:16
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Bocs, az ajánlaba helyett "tud"-ot irtam, de az oldal nem engedte ki a kérdést ugy.
2021. ápr. 8. 10:17
 2/14 anonim ***** válasza:
84%
Vegyél fel magánszemélyként hitelt és forgasd bele a cégbe. Aztán ha újra elkezdesz nyereséget termelni, akkor visszafizeted belőle.
2021. ápr. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
ilyen nincs
2021. ápr. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Csak magánszemélyként vehetsz fel így.


De hidd el ha lenne bank amelyik mondjuk adna vállalkozásói hitelt, a leirtak alapján úgyis kérne plusz garanciát.

Pl. kezességet.


Nem beszélve arról hogy egyéni vállalkozóként úgyis felelsz a magánvagyonoddal. Tehát akár személyi kölcsönt vennél fel.

Ez legalább szabad felhasználású.


Legalább 6 hónapja ebből van a jövedelmed ami látszik a MÁV-nál?

Akkor nincs akadálya.


Persze ha a számok is jól állnak.

2021. ápr. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy vonatozni akarna :)
2021. ápr. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Autocorrector...

Elnézést!

NAV természetesen.

2021. ápr. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Biztos voltam benne, hogy navot akartál írni, csak viccesen jött ki :)
2021. ápr. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

" tavaly nyaron alakult a vállalkozásom... nincs lezárt üzleti évem."


Már bocs, de akkor hogy-hogy nincs lezárt üzleti éved? Kell lennie - max nem teljes év.

2021. ápr. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Igen, nem teljes év, de minden bank, akitől eddig visszahívást kértem, teljes, lezárt üzleti évet kár, januártól decemberig időszakot.

Személyi kölcsönöm van az OTP-nál, több éve, most ugye a moratórium miatt nem fizetem. Emiatt valószínűsítem, hogy további személyi kölcsönt sem adna nekem senki, vagy ha igen, azzal nem megyek messzire. Max valami olyan kölcsönnel, ami kiváltja a személyi kölcsönből még hátralévő 700 ezer forintomat, és még marad is, hogy beforgassam a vállalkozásba. Most azt hagyjuk, hogy ez rizikó, ezért vállalkozó az ember.

De azért bosszantó, hogy a friss vállalkozásokkal senki nem foglalkozik.

2021. ápr. 8. 13:59
 10/14 xswerdy ***** válasza:
100%
ha Te bank lennél, adnál egy kezdő vállalkozónak hitelt úgy, hogy ne tudna legalább magánszemélyként felajánlani fedezetül egy ingatlant? Mert pl. az államilag támogatott mikrohitel konstrukciók ilyenek, de a tulajdonos magánszemélynek elég jelentős ingatlan fedezetet (k.b. a hitel dupláját) kell felajánlania.
2021. ápr. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!