Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Így megkapnánk a babavárót?

Inkeeper kérdése:

Így megkapnánk a babavárót?

Figyelt kérdés

TB jogviszony páromnak nimcs meg, mert alláskeresőin volt 2x is.


Olyat lehet, hogy engem vesznek figyelembe (5 éve egyetemista vagyok megszakítás nélkül) a jogviszony kérdésében?


Mennyi jövedelem kell a maximális 10 millió összeg megkapásához? 165 ezer ft nettó elég hozzá? 50 ezer lenne a törlesztőnk. Lenne nyártól egy diákh£tel plusz (500 ezer - 11 ezer havonta) de azt kifizetnénk belőle. Más hitelünk nincs.


Köszönöm előre is!



2021. ápr. 8. 20:52
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
36%
Ez most nem lesz hasznos válasz, de kikívánkozik belőlem.. Ilyen lehetőségekkel biztos hogy akartok vállalni 3 gyereket?
2021. ápr. 9. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Egyikőtök tb jogviszonya elég, de nem tudom, az egyetemet minek számítják. Az álláskeresési viszont nem kizáró ok, én is úgy kaptam meg az igazolást, hogy a jelenlegi munkahelyemen előtt, ami 2 éve tart, másfél hónapot álláskeresésin voltam, ami előtt dolgoztam. Ha nincs 30 nap megszakítás, akkor beleszámít.

Nettó 165 ezer összjövedelemre viszont szerintem kb semmit nem kaptok, a 10 millió biztosan kizárt. Ha kifizetitek a két hitelt, marad 100 ezer forintotok, szerintem ezt nem kockáztatja meg a bank.

2021. ápr. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

#1. Ki mondta hog 3 gyermeket szeretnénk? A babavaró nem kötelez arra hogy 3 gyereket vállalj. 1 kell 5 éven belül hogy kamattámogatás érvénybe lépjen. Nem szeretnénk 3 babát egyébként.


#2 Köszi a választ! A párom fizuja 165 ezer, az enyém 240. Összeadják? Most igényeltük a TB jogviszonyt - majd meglátjuk.

2021. ápr. 9. 14:45
 4/19 A kérdező kommentje:
#2 500 ezer diakhitel plusz-om van. 11 ezer havonta, de mar meg tudtam hogy 50%-ig lehet eladósodni azaz 50 ezer (babaváró) + 11 ezer az meg csak a fizunk (165 + 240) 15%-a lenne.
2021. ápr. 9. 14:48
 5/19 anonim ***** válasza:
Nem tűnsz tudatosnak pénzügyileg, azért kérdeztem. Ennyiből gondolom nem is lakásra vennétek fel.
2021. ápr. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Igen, max a fizutok 50%-ig hitelez a bank, de a hitelbírálat majd eldönti, hogy konkrétan mennyi.

Nézik mindkettőtök fizuját, hiszen közösen veszitek fel a hitelt. A nettó 400 már mindenképpen jobban hangzik. Házasok vagytok egyébként? Csak mert párodként hivatkozol rá, nem férjed/feleségedként.

2021. ápr. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Házunk már van. Szabadfelhasználású hitel. Pénzügyileg eléggé tudatosak vagyunk, de nem tudom mik a feltételei. Annyira te sem érthetsz hozzá ha azt hitted 3 gyermek kell hozzá. Mégis miből szűrted le hogy nem vagyok tudatos? :D
2021. ápr. 9. 15:22
 8/19 A kérdező kommentje:
Igen a feleségem de a párom megnevezés jobban tetszik :D A "nejem" szótol meg kifordulok a világból.
2021. ápr. 9. 15:26
 9/19 anonim ***** válasza:
36%
Mert hitel mellett akarsz hitelt felvenni. Tisztában vagyok vele, hogy nem kell hozzá 3 gyerek, de csak akkor engedik el a teljes tartozást. Így meg hogy csak a kamatmentességre játszotok, olyan mintha autóra vagy nyaralásra vennétek fel hitelt.
2021. ápr. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
500 ezer forintos hitelem van, az semmi. Ki is fizetném belőle rögtön. Ez nem elég tudatos? :D a babaváró szabadfelhasználású hitel. Azt veszel belőle amire szükséged van a "babaváráshoz". Ha annyira tudni akarod, akkor kell egy gyerekszoba ami bizony pénzbe kerül. Kell egy családi autó - a mostani elég régi már. Nyaralásra hitel? :O ki csinál olyat? Es persze hogy fontos az adómentesség. Sajnos ellent mondassz magadnak. Akkor nem lennék tudatos ha felvennék inkább személyi kölcsönt vagy jelzáloghitelt jó nagy kamattal. 3 gyereket meg elcis kell tartani - szóval megintsak tudatosam gondolkodom. Ez most nem jött össze neked...
2021. ápr. 9. 15:47
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!