Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Melyik modot lenne erdemes...

Melyik modot lenne erdemes valasztanom a diakhitel kifizetesere?

Figyelt kérdés

Adott:

~ 1.4M diakhitel

~ 6M toke

~ 900K fizetes


Kivancsi vagyok velemenyekre is, hogy miert azt valasztanatok.



2021. ápr. 10. 11:44
A kérdező szavazást indított:
Egyelore hagyni, amig van hitelmoratorium, majd minimumot fizetni.
Elotorleszteni minimumnal nagyobb osszeggel havi szinten, max 100K havonta.
Elotorleszteni nagyobb osszeggel havi szinten, >= 100K.
Befizetni az egesz hitelt (ingyenes vegtorlesztes) a sajat tokebol.
16 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%

Ha 900 ezer forintot keresel egy hónapban és 1,4 millió forint diákhitel tartozásod van, akkor miért nem fizeted ki a hiteltartozásodat 2 hónap alatt a fizetésedből?


Bocs, de ezen nincs mit agyalni, itt olyan nagyságrendű pénzeid vannak, hogy max 2 hónap alatt magad mögött tudod az egészet és soha többé nem kell ezzel foglalkoznod.

2021. ápr. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

#1


Kifizetni ki tudnam, viszont ugy erzem sosem tudom mikor kell hirtelen penz. Plane, hogy alberletben lakok, igy abban az esetben, ha megszunne a munkahelyem, akkor kerulhetnek kellemetlen helyzetbe.

2021. ápr. 10. 11:53
 3/12 anonim ***** válasza:
89%
De ezt jól értem, hogy havi 900 ezer forint a fizetésed?
2021. ápr. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
81%
Én már rég kifizettem volna. Két hónap alatt túl vagy rajta. Még 4,5M is több mint elég vésztartaléknak.
2021. ápr. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
83%

Ezért nem értem a kérdést :D

Elvered minden pénzed minden hónapban, vagy mi? :D

Kifizeted a diákhitelt most egyből vagy max 2 hónap alatt a fizudból és utána is teszel félre pénzt.


Ember, ha havi 900 ezret keresnék én abból félretennék havi fél milliót biztosan, de valószínűleg még többet is. Akkor miről beszélsz, hogy "ha megszunne a munkahelyem, akkor kerulhetnek kellemetlen helyzetbe"? Pár hónap alatt tegyél félre annyi pénzt, amiből utána évekig is megélsz munka nélkül, ha úgy alakulna.

Évente ha nem erőlteted meg magad, akkor is félre tudsz tenni 5-6 millió forintot. Olyat már le se írok, hogy én most hirtelen nem is tudnék mire költeni minden hónapban 900 ezret és szerintem havi 600 ezret is félretennék belőle.

2021. ápr. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Oszinten ez a 6M tavaly januartol mostanig jott ossze, ugyhogy nincs gondom a sporolassal, csak elotte netto 350 ezerbol nem nagyon tudtam sajnos felretenni/elvertem :)


Inkabb az a gondolat riaszt vissza, hogy hirtelen kiadjak masfel milliot, viszont havonta 100K belerakassal jovo nyarra be tudnam fizetni, es ha esetleg kozbejonne valami nagy gebasz, akkor tudom csak a minimumot fizetni addig, es kevesbe felelni a penzem.

2021. ápr. 10. 12:28
 7/12 anonim ***** válasza:
86%

Mennyire reális ez, hogy elveszíted a munkahelyedet? A cég milyen állapotban van? Mekkora a fluktuáció a munkatársaid között?


Ha ez megnyugtat téged, akkor fizess bele havonta 100k-t. Amennyi megtakarításod, vagyonod van és várhatóan lesz, akkor sem lenne gond ha egyből kifizetnéd, de ha neked ez ad nyugalmat, akkor fizesd ki kb 1 év alatt így, ahogy leírtad.

2021. ápr. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Olvasd el a feltételeket. Előtörleszteni általában kedvezőtlenebb konstrukció, mint előre ütemezetten fizetni a részleteket.
2021. ápr. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

> Mennyire reális ez, hogy elveszíted a munkahelyedet?

Tavaly tavasszal voltak leepitesek a cegben, de azota nem hallani ilyenrol. Elvileg elegedettek velem, kaptam fizetes emelest, es melle bonuszkent jaro reszvenycsomagom is noveltek. De ettol fuggetlenul vannak nalam joval jobb szakemberek is a cegben.


> A cég milyen állapotban van?

A jarvany nem annyira erintett minket az emlitett leepitesen kivul, azota folyamatosan embereket keresnek es a csapatunk is bovult.


> Mekkora a fluktuáció a munkatársaid között?

Tavaly januar ota tulajdonkepp csak szulni ment el egy kollega csapaton belul, a masik aki elment az csak masik csapatba. De nem hallani foleg most a jarvanyhelyzetben elmeno emberekrol a pesti irodaban (jellemzobb pl. Indiaba outsource-olt embereknel ahogy latom)


#8

Elotorlesztes ingyenes Diakhitel 1 konstrukcioban mindenfele kerelem nelkul, es a vegtorlesztes is ingyenes, de azt be kell jelenteni, annyi a kulonbseg.

2021. ápr. 10. 13:07
 10/12 anonim ***** válasza:
45%
Milyen területen lehet ennyit keresni? Várj kitalalom, programozó vagy? :D
2021. ápr. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!