Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mikor vesznek már le az aktív...

Mikor vesznek már le az aktív khr-ről?

Figyelt kérdés

Lakásvásárlás közben derült ki, hogy még mindig aktív státuszban vagyunk egy olyan tartozással, amit 8 hónapja kifizettünk egy összegben. (Alapvetően jogtalanul is kerültünk fel, de ezt hagyjuk).

A hitelező bank kért egy igazolást, hogy ki van fizetve a hitel. Ezt megigényeltük majd benyújtottuk. Azt mondták igénylik, hogy tegyenek át passzív státuszba, 2-3 napon belül ez meg is lesz.

Viszont kedden lesz ez 2 hete és még mindig aktív státuszban vagyunk. A bank ezzel minket igencsak megkárosít, mert telik az idő, áll a foglalónk a házban stb.

Mennyi idő lehet még, amíg passzív státuszba kerülünk? Már bábom, hogy nem mentem perre, amikor listára tettek.



2021. ápr. 10. 14:42
 1/3 A kérdező kommentje:

Egyébként szeptemberben kerültem listára és már abban a hónapban egy összegben ki is lett fizetve a tartozás.

Áruhitelről van szó. Egy idő után nem kaptunk csekket. Folyamatosan telefonáltunk, azt állították kiküldték. Kértünk számlaszámot, azt ígérték e-mailben küldik. Többszöri párbeszéd után sem kaptunk semmit, majd személyesen bementünk, kaptunk számlaszámot meg mindegy egyebet az utalásról. Elutaltuk a pénzt banki befizetéssel, majd pár nap múlva téves számlaszám miatt visszaérkezett az összeg. Újra telefonálgatás, de mire új számlaszámot kaptunk, már érkezett a levél a nem fizetésről és a khr-ről.

2021. ápr. 10. 14:49
 2/3 anonim ***** válasza:
61%
A felkerüléstől számított 5 évig maradsz fent ha aktív vagy, 1 évig ha passzív. Az előző banknak kell áttenni téged passzívra amint kifizetted a hitelt, de b@sznak frissíteni az adatokat. Ebben az esetben a BISZ-nek kell jelezni, hogy jogtalanul kezelik az adataid és töröljék.
2021. ápr. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igen, azzal tisztában vagyok mennyi ideig vagyok fent, viszont ilyen “jogtalan” esetben nem tudom
2021. ápr. 10. 14:54

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!