Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Le kértem a saját hiteljelenté...

Le kértem a saját hiteljelentésemet a múlt héten . Ezt a választ kaptam tőlük . Ez mit jelent ?

Figyelt kérdés
A keresett ügyfélről a KHR referencia adatot nem kezel .

2021. ápr. 11. 09:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szó szerint azt jelenti, hogy nincs rólad semmi bejegyzés. Nincs hiteled, olyan amit be is jegyeznek.

Például telekom tartozás nem kerül be, tehát ilyenek lehetnek.


Épp ezért is fogalmazzák meg így, mert azt nem jelenthetik ki, hogy az adott személynek nincs tartozása, csak azt, hogy olyan nincs, amit ők nyilván tudnak tartani.

Elég jelentős különbség.

Persze amit nem tartanak nyilván azzal nem tud foglalkozni például bank, hitelbírálat során.



De banktól, hitelintézettől nem vettél fel hitelt. Vagy amit régen vettél fel az már megszűnt és eltelt az az idő ameddig a nyilvántartásban tárolják.

2021. ápr. 11. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Hogyan tudtál belépni a KHR rendszerébe és milyen jogosultsággal (azonosító, jelszó) próbáltál meg adatot lekérni?
2021. ápr. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

2-es, ez mindegy nekünk, nem?


Lehet például, hogy csak idézte amit írásban kapott.

2021. ápr. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az azonosítóját meg jelszavát írja ide? Talán inkább ne.
2021. ápr. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem, dehogy!

Az csak példa volt arra, hogy milyen milyen jogosultság igazolása mellett kérte az adatokat, mert nyilvánvaló, hogy ebben az értelemben nem nyílt a lekérdezés.

Mert olykor elutasítás, adat nem közléskor nem pont azt írja, amit értesz/érthetsz alatta.

2021. ápr. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat !


A hiteljelntésemet az Otp bankba kertem le és a BISZ küldte ki e-mail-ben .


Igen ezért nem értettem a dolgot . Mert t mobile -os tartozasom az van .

Van 1 providentem is amit édesanyámnak vettem fel és sajnos nem tudta fizetni ezért tovább adták az ügyet behajtásra.


Ezt a hiteljelentést bármelyik banknál le lehet kérni egy évben 1× díjmentesen .


Ezért van most bennem kérdőjel ,mivel a providentnél próbáltam hitelt fel venni de rögtön elutasították .


Tehát mindent össze vetve ha jól értem

A provident nem rak fel Bar listára és a t mobile sem ?


Ha hülyeséget kérdezek elnézést , de teljesen sötétben tapogatózok ezekkel a dolgokkal kapcsolatban .

2021. ápr. 11. 12:09
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Telekom cég nem tud. Nagyjából úgy lehet mondani hogy aki hitelt nyújt, akinek ez a tevékenysége, az tud oda bejegyzést tenni.


Közmű cég, telekommunikációs cég, stb nem.


A Provident viszont ilyen vállalat, hitelezéssel foglalkozik. Hitelnyújtásra engedélye van.

Tehát nem csak joga, hanem kötelessége is az adatokat a KHR felé átadni.

2021. ápr. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm.a válaszod :)


Akkor viszont a hiteljelentésem nem értem ..

Mind 1 majd utána járok .

Köszi !!

2021. ápr. 11. 20:21
 9/9 A kérdező kommentje:
Ha a T-Mobile át adta végre hajtóknak az ügyet ők sem tudnak BAR listára tenni ?
2021. ápr. 19. 17:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!