Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Úgy döntöttem hogy elkezdek...

Úgy döntöttem hogy elkezdek pénzt félretenni, a bankban(otp) az Easy megtakarítási életbiztosítást ajánlották. Egy óra olvasás után se értettem meg a jogi szöveget. Mégis hogy akar ez működni? Akkor ez most egy biztosítás vagy megtakarítás?

Figyelt kérdés
Egyszer majdnem lehúztak egy hasonló életbiztosítás/nyugdíjpénztárral amivel egy ideig tele volt az internet. Valaki tud ajánlani oldalt vagy le tudja írni(emberiül) hogy ez most mi?

2021. ápr. 13. 17:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez unit linked biztosítás.

Állampapírra joban jársz, azt a laikus ember is emg tudja értenie gyszerűen.

2021. ápr. 13. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
5%

Engedd el ezeket a magyar forintos megtakarításokat vagy bankokat. Arany vagy ezüst esetleg apple, google, részvény, (teslát még ne). Még a Bitcoin is szóba jöhet. Hiába az 5%os állampapír ha 3% az infláció. Most ugyan összeszedte magát a forint mert a mnb megháromszorozta az arany készletét.


Amiket leírtam, azokban nem fogsz meggazdagodni de sokkal értéktartóbbak az összes valutánál a világon. Megállás nélkül nyomtatják a pénzt, főleg hogy most covid van.


Ha tutira akarsz menni arany, ha kicsit akarsz játszadozni a pénzzel akkor a többi amit fentebb leírtam. Mondjuk a tőzsde jóslatok nem mutatnak jól de ha a sima részvényeket is tokenizálják, lásd tesla akkor nincs gond.


A legjobb a crypto, ha abba fektetsz 10 év múlva nagyon meg fogod köszönni magadnak. Lufi így lufi úgy 2BILLIÓ dollár a kapitalizációja, ez már több annál.


Én a félretett pénzem 80%-át cryptoba raktam, mert decentralizált. Egyedül a bálnák tudják befolyásolni a hatalmas vásárlásaikkal de nekik sem előnyük lenyomni az árfolyamot mostmár. 2017ben megtették, aztán most az egész világ arra készül hogy átáljon a másolhatatlan valutára.


Kockázat mindenben van de a forintban sem kevesebb.


A kérdésedre viszont nem tudom a válaszod :D

2021. ápr. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%

"Ha tutira akarsz menni arany"


Ja hát az arany az rohadt tuti, főleg ha mondjuk nekem 5 év múlva lesz szükségem a megtakarított pénzemre, aztán ha nagyon kifogom akkor még nullszaldóval sem tudok kiszállni, csak bukóba...

2021. ápr. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%
Arany ára most az egekben van, nem érdemes bevásárolni belőle.
2021. ápr. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Rosszul fogalmaztam igen, de mihez képest? Lehet hogy soha többet nem fogod tudni eladni rosszabb áron, aki 2008ban vett az azóta csak nyert rajta.


A többihez képest tuti, kevésbé fog bedőlni mint egy apple részvény. Az igaz nem tuti mert 3. világháború alatt lehet hogy buksz rajta :)

2021. ápr. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
77%

Megtakarítást ne keverjétek már a befektetéssel. Két külön fogalom. Nem ugyan úgy kell kezelni.


Valószínűleg egy befektetéssel kombinált életbiztosításról van szó. A befizetésed egy része az életbiztosításba megy, egy nagyobb része pedig befektetésre kerül, ahol valószínűleg te választhatod meg, hogy mennyi kockázatot vállalsz.

2021. ápr. 14. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
33%

Lehet a stílusoddal van a baj.


A Mucsitól lopott arcoskodó szöveged miatt meg én érzem kínosan magam, helyetted is.

2021. ápr. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%

3 válaszomból, az első kettőben semmi rossz szándékom nem volt mégis lepontoztak.


Szinte biztos voltam hogy ezt be fogja írni valaki xd


Én is megnyomtam a piros gombot rajtatok és ezt írta ki: Szerinted a válasz nem hasznos.


Furcsa módon az én szavazatom ér a legtöbbet, khm 83%. Nem fogyatékos vagyok hanem idegrendszeri problémáim lesznek mikor tiszteletlenek itt a felhasználók.

2021. ápr. 14. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!