Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A banki témákban ezen a...

A banki témákban ezen a honlapon a válaszok miért lettek ilyenek? Az évek során ez lett a színvonal?

Figyelt kérdés

A gyakorikerdesek.hu -n a banki témákban időnként megfordulok, régen is volt, hogy válaszoltam. Nem laikus vagyok.


Azt vettem észre, hogy nagyon alapvető, alapfokú pénzügyi, banki dolgokat ma többen tudnak. Régen ugyanarra a tájékozatlan kérdésre is sokszor buta válaszok születtek vagy csak 1-2 ember leírta, hogy ő mit tapasztalt. Ami nem is mindig passzolt oda.



Ma ha feltesznek egy kérdést, mondjuk bankkártyával kapcsolatban, a legalapabb infókat perceken belül többen megírják, de sokszor leszólva a kérdezőt, kioktatva.


Vajon ugyanaz a pár ember írja? Mert az olyan kérdéseknél van amire a választ egy tizenéves is tudhatja.

A legalapvetőbb ismereteket vágják oda, de azt azonnal és sokszor lekezelően.


Az egyébként még jó is lenne, hogy ma mintha többen lennének legalább ezekben képben mint régen.


Amikor pedig kicsit is komolyabb (de nem egyetemi szintű) kérdés merül fel, akkor vagy nincs válasz vagy pedig odaírnak valami választ, ami ott már kevés. A meglévő alap információkból akarnak építkezni és okoskodni.



Mi lett ezen a honlapon?



2021. ápr. 16. 10:10
 1/10 anonim ***** válasza:
71%
Most akkor az a bajod, hogy többen tudják a választ és gyorsan megírják?
2021. ápr. 16. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

"Vajon ugyanaz a pár ember írja? Mert az olyan kérdéseknél van amire a választ egy tizenéves is tudhatja.


A legalapvetőbb ismereteket vágják oda, de azt azonnal és sokszor lekezelően."


Nyugi más kategóriákban is ez megy, amikor én rákérdeztem erre akkor az volt a válasz, hogy ez azért van mert ez egy "Gyakori" általános kérdésekre szakosodott oldal, szóval ha van is itt bárki aki szakértő lenne valamiben abba előbb utóbb beleállnak, kötekszenek, lepontozgatják, és előbb utóbb megunja az ember és lelép innen.


Szaktanácsért én is inkább máshová megyek, ez az oldal csak trollkodásra jó, és kamu amit a szlogenben ír, mert az egésznek a célja egy reklámtargetáló piramis a google-nak...


Nézd csak meg nyugodtan egy weblaptérképen, hány ostobábbnál ostobább blogszerű egybites web 1.0 oldal van még ami erre az oldalra mutat, és mind a webminute kft-é (gyakori üzemeltetője)

2021. ápr. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
44%
Szaktanácsért szakértőhöz megy az ember és fizet érte. Mi meg itt csak ingyen fórumozgatunk.
2021. ápr. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Úgy látszik nem jól fogalmaztam meg a kérdést.


Természetesen nem az a baj, hogy a nagyon alapvető infókat ma jobban ismerik az emberek, mint régen. Ez jó.


Főleg olyat nem írtam, hogy itt kell szaktanácsot kérni, adni. Ennyire nem lehet félreérteni amit írtam.



Arra gondolok, hogy a legalapvetőbb tudást igénylő kérdéseknél egy óra alatt akár 3-4 válaszoló is odavágja a választ, sőt sokszor a stílus hagy kívánnivalót.


Kik ezek akik azonnal rárepülnek az ilyen kérdésekre, de mintha a banki témákban a tudásuk csak eddig terjedne, de nagyon rá vannak pörögve?

Közgazdasági szakközépbe járnak?

Mert ha idősebbek akkor csak nem ezt csinálnák.

Az meg főleg egyértelmű, hogy nem közgazdászok lehetnek.

2021. ápr. 16. 21:35
 5/10 anonim ***** válasza:

Szerintem erre a k´rdésedre is olyan válaszokat fogsz kapni, mint a bankiakra.

Sokan szeretnek szerepelni.

2021. ápr. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

" mintha a banki témákban a tudásuk csak eddig terjedne" Erre miből következtetsz? Azért, mert a "nagyon alapvető infókat" tudják? Miből gondolod, hogy csak azokat tudják?

Jó lenne ha mondjuk példákat is írnál, de mivel "nagyon alapvető" infókról beszélsz, ezért lehet, hogy azért olyan a stílus, ami neked nem tetszik, mert nagyon alapvető infókat illene tudnia annak, aki a pénzét kezeli és manapásg már minden megtalálható a neten, pénzügyi témában nem biztos, hogy ismeretlen fórumozókat érdemes megkérdezni, pláne nem a gyk-n. Egy pénzügyi oldalon még hagyján, de a gyk-ra általában unatkozó tinédzserek, unatkozó kimamák és unatkozó nyugdíjasok írogatnak, nem pénzügyi szakemberek osztogatnak ingyen tanácsokat.

Szerintem ha valaki, aki fizetést kap, azaz 16-18 elmúlt és képes olyat leírni, hogy a kártyáján van a pénz, vagy ha valaki megkérdezi, hogy melyik a legjobb bank, az ne csodálkozzon ha nem kap udvarias választ.

2021. ápr. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, megvitathatóság szempontjából sokat javítana a kérdéseden, ha tényleges példák is szerepelnének, esetleg egy-egy linkre utalva, enélkül a te kérdésed is sajnos csak kioktatásnak tűnik.
2021. ápr. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nehéz erre bármit is írni, mert ezek a te benyomasaid. Nem várom el, hogy dokumentált.

Ha nőtt a tájékozottság az jó.

A stílus meg olyan, amilyen.

Aki attól pökhendi, hogy viszonylag egyszerű dolgokban tud valamit, az buta, de azoknak szokott a legnagyobb arcuk lenni.

Én senki kis docens vagyok a Corvinuson, Teller Ede az egyik igazodási pontom:

"ha valami nem tudsz elmagyarázni egy egyszerű embernek, hogy megértse, akkor gyakorold még a szakmádat!"

2021. ápr. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Konkrét kérdések vannak bőven ebben a témában ezen a honlapon.

Azért sem írok példákat, mert nem akarok keresgetni, másrészről épp az volt a kérdésem lényege, hogy ez általános hozzáállás.


Nem az egy-egy konkrét kérdést-választ kell csak látni, mert külön-külön sok mindent ki lehet még magyarázni. A sokadiknál már máshogy látszik azért.

2021. ápr. 29. 19:22
 10/10 anonim ***** válasza:
52%
Most akkor bőven van ilyen, vagy sok kutatómunkába kerül 1db-ot találni?
2021. ápr. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!