Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Babaváró, és terhes táppénz...

Babaváró, és terhes táppénz tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Most tervezünk babavárót felvenni, és minden bank másképp kezeli a veszélyeztetett terhesség miatti táppénzt. Van ahol elfogadják, van ahol nem, ahol mi tervezzük felvenni (Takarékbank) elméletileg elfogadják, de képtelenek egyértelműen válaszolni előre az álláspontjukról, így mindenfelé próbálok infót gyűjteni.

Aki egy fő kereső, egy fő (anya) terhes táppénzen van, és vettek, vesznek fel babavárót mit tapasztaltak?



2021. ápr. 29. 14:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk nem fogadta el a Cib.


Ebben az volt nálunk a rossz, hogy én keresek jobban, így végül 1,5 milliót kaptunk csak,hiszen egyedül a férjem fizuja számított.

2021. ápr. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Azt megkérdezhetem mennyi volt a fizetés / táppénz, ami alapján végül ezt megkaptátok? Ha magányügy nyillván nem, csak mint támpont nekem.
2021. ápr. 29. 15:43
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Férjem fizetése 220-250 ezer nettó és van egy 48 ezres lakashitel törlesztő havonta.


Én max tappenzt kaptam ami kB nettó 280 ezer körül volt, de én csak utolsó 1 hónapot voltam tappenzen. CSED-m pedig amúgy 500 ezer Ft felett volt. De egyiket sem vették figyelembe


3, 5 Milliót akartunk egyébként.


Mi nem jártunk utána, de elvileg k&h beszamitja a tappenzt, csedet is

2021. ápr. 29. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
76%
Szóval Összesegeben az durva szerintem, hogy nettó 800 ezer feletti jövedelemre nem kaptunk 3,5 milliót, azért mert az utolsó hónapban igényeltük, amikor már táppenzen voltam....
2021. ápr. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!