Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Honnan tudom hogy még van...

Honnan tudom hogy még van folyószámlahitelem?

Figyelt kérdés

évekkel ezelőtt FHB banknál voltam kötöttem egy 70eftos folyószámlahitelt en abba véletlenül egyszer bele nyúltam. Es onnantól kezdve mindig annyi volt a fizu a kártyán amennyit utalt a főnököm. Es ugye most volt ilyen monitorium,de én nem kaptam semmi papírt erről. Azóta ugye évek során változott a nettó fizetésem es akkor se vont le semmit. Mindig annyi van rajta amennyi a fizum es gozom sincs hogy most akkor ez a hitel most van vagy nincs..mint az tudjuk már Takarékbank lett azóta.

Nyilván be fogok menni ezt megkerdezni,de valaki tudna erre valamit is mondani.. mert nem igazán értem ezt . köszönöm szépen


2021. máj. 1. 09:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Úgy hogy bemesz a bankba és megkerdezed.
2021. máj. 1. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Esetleg internet bankban a számla adatai mutathatja. Legalábbis az OTP igen.
2021. máj. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha folyószámla hitelkereted van és abba a moratorium előtt “nyúltál bele” és még a moratorium előtt utalt a főnököd annyit, amennyi elég volt a törlesztésre, akkor nincs tőkehátralékod.

Ha a moratorium előtt keletkezett az adósság és a moratorium kezdetéig nem törlesztetted akkor vélhetően fennáll és kamatozik jelenleg.

Ha a moratorium alatt keletkezett az adósság akkor vélhetően az első esethez hasonlóan visszatörlesztetted már.


Viszont ami mindenképp megfontolandó az az hogy jó eséllyel fizetsz a banknak a hitelkeret rendelkezésre tartásáért jutalékot. Már csak emiatt is érdemes lenne felmondani a szerződést ha egyébként nem használod annyira gyakran a hitelkeretet...

2021. máj. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
3as válaszolo: hitelkártya/folyószámlahitel nem ugyanaz jól tudom?
2021. máj. 1. 11:10
 5/5 anonim ***** válasza:
Jól. Nem ugyanaz. De egyik se olcsó.
2021. máj. 1. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!