Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lakásvásárlásnál hogy működik ez?

Lakásvásárlásnál hogy működik ez?

Figyelt kérdés

Példa:

Van 10 millió önrészem, a lakás 30 millióba kerül.


Tehát 20 millió forint hitel kell ugye.


Ha jól tudom a banknak oda kell adni az önrészemet (vagy nem tudom jól?), viszont az eladónak is kell fizetnem foglalót/előleget, általában 10%-ot, tehát 3 millió Forintot.


Ezt az összeget fizethetem az önrészemből, értesítve a bankot természetesen, vagy ez pluszban kell, hogy rendelkezésre álljon? Tehát a hiteles vásárláshoz szükséges (az ügyvédi és egyéb költségeken túl természetesen) önrész+foglaló, tehát összesen 13 millió + ügyvédi és egyéb költségek?


Vagy teljesen el vagyok tájolódva?



2021. máj. 5. 14:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell semmit odaadnod a banknak.

A bank ad neked pénzt, nem te a banknak. (Minden kölcsön ahol pénzt kérnek tőled előre az átverés, leszámítva az értékbecslési díjat azt tényleg elkéri a bank.)


A folyamat:

Elmész a bankba érdeklődni, ők megmondják mit kell a szerződésbe írni. És/vagy kérsz előminősítést.

Megtalálod álmaid ingatlanát.

Megkötöd az eladóval a szerződést, odaadod neki a foglalót.

Utána a szerződésben írt időig átutalod az önerő további részét.

Pl 3 millió foglaló és a szerződésbe azt írjátok, hogy még 7 millió önrész 30 napon belül, 20 millió banki kölcsön 90napon belül.


Ezután a bankba besétálsz ezzel a szerződéssel, hogy kéne 20 millió kölcsön. Ők megvizsgálnak és ha minden oké megkötiteka szerződést és az ELADÓnak átutalják a 20 milliót.


Utána fizeted a részleteket a banknak.

2021. máj. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk elobb nem art csekkolni hogy hitelkepes vagy e.


Tehat megvan az almaid haza, latod hogy 30millio, de kene 20millio.


Itt nem uzletelsz meg az eladoval, hanem a bankban erdeklodsz hogy kapsz-e 20milliot.

Aztan ha hitelekpes vagy mehet az amit az elso irt.


Szerintem.

2021. máj. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A bank nem kéri a pénzedet, csak azt nézi megvan-e a pénzed (az önerő). Ha már odaadtad a foglalót, az is beleszámít az önerőbe. És ahogy írták mielőtt bármi hitelt akarnál felvenni menj el bankba és érdeklődd meg, hogy mennyi hitelt adnának neked maximum.
2021. máj. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!
2021. máj. 5. 15:16
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Megvásárolt (fedezeti) ingatlan forgalmi értékének 70-80%áig hitelez a bank. Ezt fontos szem előtt tartani.
2021. máj. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
És azt is fontos észben tartani, hogy a bank majd kiküld egy értékbecslőt, aki megállapítja a forgalmi értékét az ingatlannak és maximum csak annak a 80%-át fizeti ki hitelként a bank (tehát nem a vételárét). Márpedig nem ritkán előfordul, hogy az értékbecslő alábecsül a vételárnak, ezt személyesen is megtapasztaltam (szerencsére a vevő ki tudta fizetni a magasabb önerőt is).
2022. márc. 5. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!