Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Akinek van hitelkártyája...

Akinek van hitelkártyája elmagyaráznám pontosan, hogy hogy működik a visszafizetés?

Figyelt kérdés

Sosem volt hitelkártyám csak azért kérdem.


Mikor lejár a türelmi időszak, akkor autómatikusan leveszi a hitelkártyán elköltött összeget a főszámláról, vagy ehhez nekem kell valamit csinálni? Minden részlet érdekel, mert teljesen ismeretlen ez számomra.


2021. máj. 16. 13:40
 1/6 anonim ***** válasza:
68%

A hitelkártya lényege, hogy ne hitelre használd. 1 hónap alatt költesz 50 ezer forintot a debit kártyáról, de beszerzed a hitelkártyát, így azt az 50 ezret azzal fogod fizetni. Hónap végén visszafizeted az 50 ezret, nem kell pluszt fizetni (mivel nem volt késés), majd az év végén kapsz valami bónuszt, cashbacket, ilyesmit, így havi 50 ezer forint helyett eredetileg 49.500 forintot fizettél (mivel az év végén kaptál valami pluszt (ha nem volt késésed)).


Persze ebből a bank nem élne meg, így az olyan emberekből profitálnak, akik valóban kölcsönre használján, így pedig elképesztően szarul jön ki belőle a hitelkártya tulajdonosa (de sokkal kényelmesebb, mint kölcsönt felvenni más úton). Igen, automatikusan levonja.


Én nem értek a pénzügyhöz, de nálunk így működik, legalábbis így értettem meg a hitelkártya lényegét.

2021. máj. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%

Banktol fugg hogy van-e ilyen automatizmus, de altalaban neked kell visszatolteni, erre figyelmeztetnek is sms-ben vagy a banki appon keresztul.


A hitelkartya csak akkor eri meg, ha amugy a penzed mashol kamatozik ho kozben, es emelle kapsz visszateriteseket a vasarlasok utan, amugy penzkidobas. Ha nem fizetsz idoben, vagy netalan keszpenzfelvetelre hasznalod, nagyon meredek kamatokra szamits.

2021. máj. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.


Kb így képzeltem el én is valahogy, csak az nem tiszta, hogy mi a különbség, aközött ha van egy credit kártyát és azt használom fizetésre, meg aközött ha debit kártyát, amin szintén le lehet menni mínuszba hitelkerettel?

2021. máj. 16. 13:53
 4/6 anonim ***** válasza:
83%

Én is most tapasztalom, mert a lakáshitelem mellé kaptam egy otthon hitelkártyát. Tájékoztatás 0 volt ezzel kapcsolatban, annyit mondtak, hogy használjam, és 45 napon belül fizessek vissza mindent, így visszajár minden lakáscélú vásárlásom 5%-a. Tökjó, mivel most ontom a lóvét a praktikerben, obiban, így ha visszakapok valamit, rosszul nem járhatok.


Első zárás körül jöttek a homlokráncolások, mert hát a marketing az volt, hogy elköltöm, és 45 napom van visszatölteni. Így ezt használtam, a fizum meg csücsült a főszámlán, ráadásul nem levonós a törlesztésem, hanem egyedi befizetéssel van.


Sms nem jött, és még csak 1 hete volt nálam fizikailag a kártya, de már betettek a türelmi időbe (a hitelkeret számlája hamarabb megnyilt sokkal, mint hogy fizikailag kezembevettem a kártyát...), szóval a 45 nap sehogy nem teljesült.


Nem gond, felhívtam a bankot, és végre elmagyarázták, hogy mi van.


Nekem minden hónap 15-én van a zárás, tehát 15 és 15 között van a költési időszak, majd 15 és 30 között a visszafizetési. Így minden hónap 28-án feltöltöm, és végülis ennyi a történet. App-ban tudom figyelni, hogy mennyi jóváírásra számíthatok majd, és tényleg gyűlnek, havonta akár 10 ezer forintot is tudok így "szerezni".


Az elején be voltam tojva, és inkább a számlazárás előtt 1-2 nappal betoltam az egészet, és kövi hónapban így újra teljes volt a hitelkeret, de ez zárásig túlfizetésként jelenik meg.


Egyébként ha nem járna vissza 5% most a lakásfelújítás során a lakáscélú vásárlásaimra, akkor nem biztos, hogy foglalkoznék vele.

2021. máj. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
83%
Ja és persze a visszafizetést utalással csinálom, mobilappon keresztül. Az átutalás van, hogy csak másnap jelenik meg, ezért érdemes 1-2 nappal a türelmi idő vége előtt utalni. Az azonnali utalás nem teljesül ezeknél a számláknál.
2021. máj. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nincs különbség. Illetve a különbség az, hog kedvezményeket adnak egyes költések után, ergo ha tudatosan, jól használod, akkor némi megtakarítást eredményez neked a hitelkártya használat. Viszont a bank nyilván nem ebből él, hanem abból, ha olykor megcsúszol a visszafizetéssel és felszámíthatja a busás kamatát.
2021. máj. 17. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!