Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szerintetek nincs egy kicsit...

Szerintetek nincs egy kicsit túltolva a PayPal biztonsági beléptetése?

Figyelt kérdés
Értem én, hogy többlépcsős igazolás kell, de szerintetek nem túlzás, hogy emaillel nem is lehet, csak telefonnal lehet igazolni, hogy én akarok belépni (SMS, hívás vagy az appban)? Elveszítem a telefonomat vagy bármi történik, nem tudok gépről belépni, talán csak akkor, ha az új telefonon beállítom a PayPalt, már ha azt engedi a rendszer. Nemrég azért kellett új emailcímről regisztrálnom, mert pár éve nem használtam a PayPalt és hiába tudtam a jelszót és az emailcímet, nem engedett belépni, mert telefonos hitelesítés is kellett, azóta viszont megváltozott a telefonszámom.

2021. máj. 16. 13:44
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs.
2021. máj. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Penzrol van szo, nincs olyan hogy 'tultoltak' az biztonsagot. Ha egy sima lelopott jelszoval be lehetne lepni es barmit intezni, te vonyitanal a leghangosabban hogy a rohattg*cizs*dopaypal nem vigyazott a penzedre es azonnal teritsek meg a karodat. Na, ezt ok nem szeretnek.
2021. máj. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Azért írtam, hogy értem a kettős beléptetést, de pl. a sima banki alkalmazás sincs ennyire túlbonyolítva. Engem az zavar, hogyha valami van a telefonnal, nincs alternatíva pl email.
2021. máj. 16. 14:58
 4/9 A kérdező kommentje:
Plusz míg egy bankba be tudok menni vagy online be tudok jelentkezni vészhelyzet esetén, esetleg másik mobilról fel tudom őket hívni, addig a paypalnál ez aligha valósítható meg.
2021. máj. 16. 14:59
 5/9 A kérdező kommentje:
Szóval légyszi, ne forgassátok ki a szavaimat, nem arra gondoltam, hogy sima jelszó legyen elég, csak nem értem, hogy miért nem lehet pl. emailben kérni a megerősítést, miért csak és kizárólag a telefon. Értem, hogy kell a kétlépcsős beléptetés, csak az zavar, hogy nincs alternatíva.
2021. máj. 16. 15:00
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert a telefon mindenkepp egy fizikailag kulon eszkoz, ami nalad van es nem hozzaferheto akkor sem, ha az e-mailedet menet kozben elkapjak (ugyeban az e-mail kodolatlanul kozlekedik) vagy megszerzik annak is a jelszavat.
2021. máj. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Azt eddig is értettem, hogy egy külön fizikai eszköz nagyobb biztonság, nem az a baj, hogy nem értem, csak szerintem túlzás. Én sem azt mondom, hogy egy sima jelszó legyen elég, csak szerintem picit túlzás, hogy telefon nélkül semmilyen mód nincs arra, hogy hozzáférj a saját fiókodhoz. Valami megoldást azért erre találhatna a PayPal, mert értem, hogy így biztonságosabb, de az érmének van egy másik oldala is...

Nyilván nem mi fogjuk ezt eldönteni, csak érdekelt az emberek véleménye.

2021. máj. 17. 10:15
 8/9 anonim ***** válasza:
De van modszer, ki lehet kapcsolni a 2FA-t, annak minden kovetkezmenyevel. Tenyleg nem ertem a hisztidet.
2021. máj. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az email-es megerősítés azért nem játszik, mert nem biztonságos

Számtalan ember van aki ugyan azt a jelszót használja mindenhol. (email+paypal..)


Van lehetőség arra, hogy gépről lépj be mindenféle telefonos megerősítés nélkül.


Menj a 'Biztonság' ablakra, majd kattints a 'Kétlépéses ellenőrzés' fülre

Itt tudsz választani két opció közül

SMS megerősítés és hitelesítő alkalmazás.

Választ a hitelesítő alkalmazást, töltsd le az 'authy' nevű hitelesítő alkalmazást, ez mobil és PC-re is működik.

Telefonnal kell scannelni a QR kódot először, de ezután ha a gépedre letöltöd az alkalmazást, akkor a megerősítő kódokat onnan is látod.

2021. máj. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!