Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Babaváró hitel,ha megromlik a...

Babaváró hitel,ha megromlik a kapcsolat,mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

Negatív kommenteket nem kérek,épp elég nehéz így is!


6 éve vagyunk házasok a férjemmel,szóval nem ez miatt házasodtunk össze. Gyereket szerettünk volna,jól is jött ez az egész,így a házra költhettük volna a pénzt!

De! A férjem vidéken dolgozik,csak 7végente jár haza. Mostanában viszont megromlott a kapcsolatunk,és elkezdett költögetni a pénzből az én hozzáférésemet letiltotta a számláról,így azzal se vagyok tisztában mire költ.

7köznap szinte nem is beszélünk,mert letilt,hazudozik,elérhetetlen.

A gyerek szerencsére nem jött még össze és így nem is fog nyílván!

Viszont,ha beadom a válást,rajtam keresztül is behajtják a pénzt gondolom. Mit lehet tenni ilyen esetben? Nem szeretném én visszafizetni azt a pénzt amit ő elherdál fene tudja mire!

Köszönöm a válaszokat!


2021. máj. 18. 05:55
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
63%
Add be a válókeresetet mielőbb. Amúgy se volt ennek semmi értelme, hogy nem éltek együtt.
2021. máj. 18. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
82%

A babaváró hitel közös. Ráadásul ha elváltok akkor büntetőkamatot is kell rá fizetni, mivel automatikusan, visszamenőlegesen piaci hitellé alakul. Hogy ez pontonsan mekkora összeget jelent azt a bankod tudja megmondani.


A legjobb amit tehetsz (azon kívül, hogy megköszönöd a kormánynak ezt a "remek családtámogatási formát") az az, hogy azonnal beadod a válókeresetet. Ugyanis minden fillér amit a férjed elherdál amíg nincs beadva a kereset az "közös", tehát az elveszett. Amennyi van még belőle a kereset beadásakor azon tudtok felezni (és természetesen közösen kell majd a hitelt visszafizetni vagy végtörleszteni).

2021. máj. 18. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
88%
Hogy tilthatta le a hozzáférésedet a számláról?? Ez már önmagában brutál, hiszen a te pénzed is van rajta!
2021. máj. 18. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a kozos hitel ilyen, a felelosseg is kozos. Ha olyan dolgokra kolti aminek van erteke (mondjuk autot vesz belole) akkor annak is a fele a tied, de ha mondjuk csak elissza akkor valoban odaveszett es te is bukod a penzt.


"Viszont,ha beadom a válást,rajtam keresztül is behajtják a pénzt gondolom"

Ha nem adod be akkor is betudjak hajtani rajtad keresztul. Add be a vallast minel elobb, ugy talan egy jo ugyved el tudja erni hogy ha a maradek penzt elkolti ferjed akkor az egyeb kozos vagyonbol (ha van ilyen) tobb jusson neked.

2021. máj. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

A férjem számlájára lett ugye utalva a pénz,mivel közös számlát már nem lehet nyitni. Kártyám volt nekem is,de én max kétszer használtam boltba vásárláshoz kb 10 ezer Ft értékben. De már az is tiltva van.

Nem egyszerű dolgok ezek,biztos jó ez a babaváró,én sem gondoltam volna hogy ez lesz,pedig gyereket akartunk meg felújjítani a házat.. alapból nehezen mentem bele mintha megéreztem volna a dolgot előre..

Nekem nem kell abból a pénzből semmi csak akkor fizesse ő ki,ha már kizárt belőle..

Akkor szerintetek sos ügyvéd,aztán hátha rajta fogják visszakövetelni?

2021. máj. 18. 10:56
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettotokon vissza fogjak kovetelni akkor is ha ugyvedhez mesz.


Adok egy szampeldat:

Felvettetek 10M hitelt, ebbol 4M elment, van meg 6M

Holnap beadod a vallast, akkor a jelenlegi vagyonotok fele a tied, hitelre nezve ez 3M.

Hitelert kozosen feleltek, szoval a felet 5M jut rad (persze valosagban nem ilyen egyszeru), igy csak minusz 2be vagy, persze kamatok miatt tobbet kell fizetni igy a minusz is nagyobb.


Ha nem csinalsz semmit es verjed elszorja az egesz penzt majd utana valltok akkor ugyanugy mindketten feleltek a 10Mert, es mindketten minusz 5M+kamatba vagytok.

2021. máj. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
89%

Egy egoista rohadék a férjed, már bocs, ha ezt meg merte tenni, hogy letiltja a bankkártyádat, miközben a közös pénz a számlán van. Dobbenet, hogy a XXI században még mindig meg lehet ezt csinálni a nőkkel :(


"Nekem nem kell abból a pénzből semmi csak akkor fizesse ő ki,ha már kizárt belőle.."


Sajnos ez nem így működik, a szerződést adós-adóstársként írtátok alá, a bank mindkettőtöktől követelheti akkor is, ha bizonyíthatóan a férjed herdálta el a házasság alatt.

2021. máj. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
58%

Azért ez nem egoizmus kérdése szerintem. Nekem sincs kártyám a férjem számlájához, neki sincs az enyémhez, mégsincs ilyen problémánk, pedig mivel házasok vagyunk, a pénzünk közös. :) Sőt, egy csomó befektetés az én nevemen van, de ez sem oszt-szoroz.

Az a helyzet, hogy a házasság csodás intézménye ezt nagyon egyszerűen megoldja. Minden jövedelem és minden tartozás, amit együtt szereztek meg és halmoztok fel, közös. Totál mindegy ki keresett többet, ki költött többet, stb. együtt feleltek érte. Vagyis ha váltok, akkor mindenben meg kell egyezni ki mit visz. Köztük a hitelben is. Együtt vettétek fel, vagyis együtt is kell visszafizetnetek akár elváltok, akár nem.

2021. máj. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
48%

azon kívül, hogy megköszönöd a kormánynak ezt a "remek családtámogatási formát"


Miért is kormány hibája ez? Nem kötelező felvenni...

2021. máj. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
39%

Nem. És szándékosan olyan feltételeket kötni sem kötelező, amit majd a felvevők 75%a biztosan nem tud megtartani, aminek egyenes következménye, hogy a bank szabadon nyereszkedhet és az állam minden támogatást visszavesz.


Magyarul kb semmit sem ad az embereknek, de szabad rablás a bankoknak...

2021. máj. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!