Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 15 millió forinthoz hülyeség...

15 millió forinthoz hülyeség felvenni 5-6 millió forint lakáshitelt?

Figyelt kérdés

A családban sosem vett fel még senki hitelt mostanában, a szüleimnek is a nagyszülők összefogásával és segítségével lett lakása, vagy gyerekkoromban is akkor költöztünk egy szobával nagyobb lakásba, amikor összegyűlt rá a szüleim pénze. Dédpapám az 1929-es válságkor elvesztette a földjét, traktorját hitelek miatt, ezért egyik oldalról pl ezért erős az ellenállás ilyen berögződések miatt. Most nekem lenne 5 millió forintom, a családom is adna 10-et, de még ahogy nézem ami lakások megfelelőek első lakásnak, azok olyan 19-21 millió forintnál vannak. Vidéki nagyvárosról van szó. 15 millióért tényleg csak felújítandó garzonok vannak, de 20 millióért már lehet nézelődni jobb szinten, pl teljesen felújított 2 szobás panel vagy közepes állapotú 2 szobás tégla is van, amik 1 embernek pláne, de még akár egy párnak vagy egy 1 gyerekes családnak is jók elsőre.


5-6 millió forint törlesztőrészlete 40-45 ezer forint lenne 15 éves hitelnél, amit amúgy is szeretnék előbb kifizetni. Ennyiért a városban nemhogy lakást, szobát is csak éppen lehet bérelni. Lehet fixáltatni valahogy a törlesztőrészletet, de a szüleim valahogy ezt is nehezen akarják megérteni, hogy nem változna a törlesztőrészlet, mert van ilyenre lehetőség. Nem értem mitől félnek ennyire. Néztem 20% önerő kell minimum és én azért nem 4 millió önerőhöz akarok felvenni 16 millió hitelt. Valószínűleg meg tudom őket győzni így is, tehát nem az van, hogyha hitelt vennék fel akkor nem segítenének ki, de néha már én érzem magam hülyének, annyira erősködnek ezzel kapcsolatban. Most ezen a szinten érdemes ennyi hitelt felvenni, vagy nem?



2021. máj. 24. 13:37
 1/4 anonim ***** válasza:
57%
Mennyit keresel mit dolgozol?
2021. máj. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Könyvelő vagyok 200 ezer forintért. Pályakezdő, ez az összeg azért fog emelkedni néhány év tapasztalatszerzés után.
2021. máj. 24. 14:15
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem hülyeség. Ez még belefér.
2021. máj. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Vedd fel 20 évre. Számold ki, hogy nagyjából hány év alatt tudod visszafizetni, ez alapján fixáltasd a törlesztőt. Minél alacsonyabb a törlesztő, annál többet tudsz megtakarítani és annál nagyobb ütemben tudsz előtörleszteni. Ezt a pár millió forintot gyorsan vissza lehet törleszteni. A hitel nem ördögtől való, csak felelősen kell felvenni. :)
2021. máj. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!