Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Rendelkezhetnek e felette?...

Rendelkezhetnek e felette? Tobbi lent!

Figyelt kérdés
A nagyszuleimtol kaptam egy eleg jelentos osszeget meg evekkel ezelott. En ezt betettem a kincstarba. A szamla az en nevemen van, nincs se kezes se meghatalmazott a szamla felett. A kerdesem pedig az, hogy rendelkezhetnek e ezen penz felett?
2021. máj. 25. 14:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

"rendelkezhetnek-e ezen pénz felett"


Konkrétan kire, vagy kikre gondolsz?

2021. máj. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A nagyszuleimre akiktol kaptam.
2021. máj. 25. 14:39
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2021. máj. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
67%

Ha a nagyszüleid Neked ajándékul adták azt a pénzt, akkor már a tiéd, tehát csak Te rendelkezel felette. Azonban, ha azt mondták, hogy "kisunokám, van megtakarított pénzünk, és fektesd be nekünk valahova", úgy fizikálisan Te rendelkezel felette, hiszen a Te neveden van a befektetés, de az erkölcs úgy diktálja, hogy ezt bizony - ha kérik -, vissza kell adni nekik, a hozamokkal együtt.

Csak csöndesen jegyzem meg, hogy a félreérthető dolgok elkerülésére találták ki az "ajándékozási szerződést". Igaz, akkor illetéket kell fizetni.

2021. máj. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Ezt a penzt ugy kaptam, hogy az eletem eltudjam kezdeni.

Lakas, auto stb szoval ertelmes dolgokra. Tarthattam volna a szekreny mogott en is. De mivel mar kezdenek idosodni es jelentkezni az idoskori betegsegek, nem szeretnem ha kitalalnak, hogy kerik vissza mert a szomszednak adnak inkabb.

2021. máj. 25. 14:53
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell nekik egyáltalán tudni arról, hogy még megvan a pénz, akkor nincs stressz. De ha neked adták, akkor eleve semmiközük hozzá
2021. máj. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

CSak egyedül te rendelkezhetsz fölötte, mert a te nevedre szól a betét.


A nagyszülőknek még azt se kell tudni, hogy hol van a pénz... Ill. hogy még megvan-e....

2021. máj. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

1. Azt a pénzt neked ajándékozták, tehát nem kérhetik vissza (kivételek vannak, pl ha az ajándékozó sérelmére követsz el bűncselekményt, tehát ha a nagymamát megkéselted akkor jogszerűen visszakövetelheti, de gondolom nem ez történt)

2. A rendelkezhetnek-e felette elég tág fogalom. Vissza nem kérhetik, azonban azt írtad, hogy bizonyos feltételekkel adták (életed elkezdéséhez, nyilván ez is nehezen megfogható), de mivel egy konkrét célra adták, ezért ha te pl egy luxusnyaralásra költöd (ami nyilván teljesen más, mint amit az ajándékozáskor megneveztek) akkor jogosan visszakérhetik. Ajándékozáskor jogszerűen lehet azt feltételekhez kötni, de ezeket a feltteleket konkrétan meg kell fogalmazni.

3. Mindez akkor igaz, ha ezt szerződés tartalmazza. Ha "zsebbe" adták, akkor a 2. pontot (bár jogilag ugyanúgy fennáll) mivel bizonyítani semmit nem lehet felejtsd el.

4. Erkölcsi értelemben is elvárható, hogy arra költsd, amire adták. Tehát első lakásodra, tandíjra stb és ne luxuskurvákra. Ha ez teljesül, erkölcsi értelemben sem jogos ha visszakérik.

2021. máj. 25. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!