Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Megéri hitelre autót venni?

Megéri hitelre autót venni?

Figyelt kérdés
Szeretném a régi autóm (22 éves) egy újabbra cserelni. Félek, innentől elég sok baj fog vele adodni mivel nem mai darab. Rengeteget autózok, raadasul tervben van egy költözés is, így munkábajaras miatt 80-80km-t kellene utaznom havi 15x. Lényeg, hogy megeri-e felvenni egy 2.000.000 Ft-os hitelt autóra. Összkeresetem 300-320.000ft/ho. A hitel törlesztője 45.000ft lenne havonta. Azt meg nem irtam, hogy a mostani autóm 8,5 litert fogyaszt. Ebből kifolyólag egy kisebb fogyasztású dizelre szeretném cserelni.

2021. máj. 26. 11:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

en autókra nem vennek fel

azt sem irtad meg meddig kell fizetni a 45 ezret ?!

2021. máj. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
5-6 év
2021. máj. 26. 11:16
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
nem
2021. máj. 26. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
az új autóm értékvesztésen akkor is buknál sokkal többet, ha a régi 28,5 litert fogyasztana, számold bele azt is...
2021. máj. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
44%
#4 en 2017-ben vettem Vitarat 4.2 millioert es most adtam el ugyanennyiert. Ha megnezed hasznaltauton, meg tobbert is elmennek.
2021. máj. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem akár meg is érheti, mert a szerviz is drága. Persze nehogy az újabbal több baj legyen mint a 22 évessel, mert a pakliban benne van.
2021. máj. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
54%
Igen kedves 5 ös csak azóta romlott a forint, tehát nyugi te is veszítettél rajta,a z autó ha csak nem valami nagyon extra veterán veszít az értékéből
2021. máj. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 BeefEater ***** válasza:
81%
A kérdésből úgy tűnik, hogy nem sürgős a csere. Egy 22 éves autónak már minimális az értéke. Szerintem most kezdd el félretenni a havi 45 ezret (mintha hitelt törlesztenél) és használd a jelenlegi autódat addig, amíg ki nem esik alólad. Kis szerencsével (főleg, ha eddig rendesen karban tartottad) még egy-két évet kihúz alattad és akkor már sokkal kevesebb hitelt kell felvenned.
2021. máj. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Attol fugg mit vennel belole, ha egy 10 eves BMW-t akkor ne, mert elkepesztoen sok penz fog ramenni. Ha egy ujabb, visszafogott, megbizhato autot akkor igen. Szerintem mar csak azert is megeri mert ujabb autok biztonsaga osszehasonlithatatlan egy 22 evessel, egy ilyen regi autonal egy autopalya baleset garantalt halal.
2021. máj. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

8as, szerintem ez demagóg, amit mondasz.

Ha annyira egyszerű lenne "mintha hitelt fizetnél" módon gyűjteni, akkor senki se venne fel hitelt. :D

Nyilván ha valamire kell, akkor elsőnek ahhoz az összeghez nyúlsz és soha nem kötsz ki ott, ahol hitellel. Hitelnél meg nem fogsz hozzányúlni, mert egyből fizeted a banknak. Nyilván pro és kontra.

A te módszeredhez egyrészt szerencse, jó munkahely és elsősorban nagyon fejlett pénzügyi kultúra kell.

2021. máj. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!