Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Megéri hitelre autót venni?

Megéri hitelre autót venni?

Figyelt kérdés
Szeretném a régi autóm (22 éves) egy újabbra cserelni. Félek, innentől elég sok baj fog vele adodni mivel nem mai darab. Rengeteget autózok, raadasul tervben van egy költözés is, így munkábajaras miatt 80-80km-t kellene utaznom havi 15x. Lényeg, hogy megeri-e felvenni egy 2.000.000 Ft-os hitelt autóra. Összkeresetem 300-320.000ft/ho. A hitel törlesztője 45.000ft lenne havonta. Azt meg nem irtam, hogy a mostani autóm 8,5 litert fogyaszt. Ebből kifolyólag egy kisebb fogyasztású dizelre szeretném cserelni.

2021. máj. 26. 11:02
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
0%

Autóra hitelt? :D

Persze, ha buta proli vagy, akkor megéri. Amint kihozod a kocsit egyből csökken az értéke, és idővel folyamatosan. Hitelt csak befektetésre vagy olyanra szabad felvenni amiből bevételed lesz később.

2021. máj. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
autót csak kp-ra
2021. máj. 31. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 BeefEater ***** válasza:
Tizes, nem látom a különbséget abban, hogy holnaptól havi 45 ezret fizetek hitelre vagy 45 ezret teszek félre. Ha van havi 45 ezrem akkor van, ha nincs akkor nincs. Mitől demagóg ez?
2021. jún. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
#13 pedig csak egy retardalt nem latja a kulonbseget. A hitelt fizetni kell a korulmenyeidtol fuggetlenul. Ha nem tudsz felretenni penzt, akkor meg nem teszel felre es kesz.
2021. jún. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
47%
Ráadásul hitelnél van egy olyan nem elhanyagolható apró dolog, hogy kamat, de nyilván 8 általánossal simán bemesélik, hogy a hitelt fizetni ugyanaz, mintha spórolnál. :D
2021. jún. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 BeefEater ***** válasza:
14, 15: Én ezt értem, de a kérdező akart hitelt felvenni. Én azt javasoltam, hogy spóroljon helyette, mivel az autója még használható. Ha fordítva lenne igazatok lenne, de a kérdező azt sugallta, hogy fel tudná venni a hitelt (magyarul van havi 45e forintja)
2021. jún. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!