Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha a férjem bejelentve csak...

Ha a férjem bejelentve csak nettó 100 ezer forintot keres, akkor én akkor sem kapok lakáshitelt, ha egyedül bőven megfelelnék a feltételeknek?

Figyelt kérdés

Én nettó 400 ezer forint körül keresek és mindössze kb 5 millió forint lakáshitelre lenne csak szükség kiegészítésképp, amit nyilván gond nélkül megkapnék, ennek ilyen 40 ezer forint a törlesztője. De azt olvastam kötelező bevonni a házastársat adótársként. Ez eddig oké, de a bank akkor őt nem fogja elfogadni az alacsony jövedelme miatt és akkor így az egész hitel bukta?


Ráadásul ő az, aki örökölt némi pénzt és ezt kellene kiegészíteni ezzel az 5 millióval, hogy vegyünk egy általunk gondolt ingatlant a gyerekünknek. Tehát mindkettőnk nevén lenne. Nekem a hitel miatt, neki pedig az a része amit beletesz az örökségből, hogy az illeték annyival csökkenjen.


2021. máj. 28. 21:45
 1/7 anonim ***** válasza:
73%
A házastársat nem kell bevonni adóstársnak, de a társtulajdonost igen. Hiszen a bank a teljes ingatlanra adja hitelt és gondolom közös tulajdon lesz az ingatlan. Az összes tulajdonos egyetemlegesen felel a tartozásért. Nálunk is hasonló volt a kereseti arány és simán átment a hitelbírálat.
2021. máj. 28. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%

Elso valasz nem teljesen valos. Hazastarsat kotelezo bevonni, egyetlen mod arra hogy ne kelljen ha egy hazassagi vagyonmegosztasi szerzodest kottok, ami kimondja hogy ez a lakas csak az o tulajdona, a ferje pedig nem lesz tulajdonos. Ez gondolom nem idealis itt, mivel ekkor pl vallas utan a teljes lakas hozza menne, annak ellenere hogy ferje orokolte a penzt.


Az a szerencse hogy adostars nem igy mukodik. Nem kulon-kulon kell megfelelnetek, hanem a kettotok kozos keresetenek kell elegnek lennie, szoval gyakorlatilag ugy fogjak ezt tekinteni mintha 1 ember egyedul venne fel es 500at keresne. Adostarsal csak akkor lehet gond ha negativ khr-es vagy hasonlo nagy problema van, kulonben az se lenne gond ha munkanelkuli, felteve hogy az osszes ados egyuttes jovedelme eleg.

2021. máj. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


2. Ha néhány év múlva kifizettük teljesen a hitelt úgy is a gyerekünk nevére íratjuk a lakást teljesen, a férjem is az örökölt részét én pedig a lakáshiteles részemet. Elválni már lassan 30 év után remélem nem fogunk, ennek ellenére valóban nem hiszem, hogy egy ilyen házassági szerződést tudnánk kötni.


Nincs szerencsére negatív KHR-en senki. Ez való igaz akkor, tehát ha jól értem a férjem be lesz vonva, de megkapjuk így is a hitelt mindenképpen? Azt hittem eddig, hogy minden adóstársnak külön-külön kell megfelelnie a feltételeknek, de ez így nagyon jó hír!

2021. máj. 28. 23:08
 4/7 anonim ***** válasza:

Adostars alapbol pont arra van kitalalva hogy ha egyedul nem felelsz meg (nem keresel eleget) akkor betudsz vonni valakit es akkor mar ketten elegek vagytok, szoval a fizetesetek nem lesz akadaly.


Meg annyi hogy sok banknak van egy eletkor hatar (70 koruli), es ha jol tudom a hitel lejartakor ervenyes eletkort veszik figyelembe. Szoval ha idosebbek vagytok akkor egy nagyon hosszu hitelnel ez problema lehet, de gondolom ennyi keresettel nem 20 evre vennetek fel.

2021. máj. 28. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
40 ezer törlesztővel 5 milliós hitelt kb 10 évre vesznek fel gondolom
2021. máj. 29. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 xswerdy ***** válasza:
65%
4: az egyik eset, amikor adóstárs kell, az valóban az, amit írsz, kivéve, hogy a házastársak mivel alapesetben vagyonközösségben élnek, így ők kötelezően adóstársak. Tehát a két fél jövedelmét összeadják, és annak adott %-áig engedik a havi törlesztőt.
2021. máj. 29. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kapsz
2021. máj. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!