Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Diákhitel Plusz feltételeknél...

Diákhitel Plusz feltételeknél mit jelent az, hogy csak akkor folyósíthathó ha nincs lejárt és rendezetlen diákhitel tartozásom?

Figyelt kérdés

Mi az hogy lejárt diákhitel tartozás?

Van még korábban felvett DH1em amit még nem fizettem vissza teljesen. Az mitől járna le ha nem fizetem? Ez csak szerintem hülye megfogalmazás?


2021. jún. 5. 12:57
 1/5 A kérdező kommentje:
Illetve így akkor a DH pluszra nem vagyok jogosult hogy már van meglévő még nem teljesen kifizetett DH1em is?
2021. jún. 5. 12:58
 2/5 anonim ***** válasza:
A lejárt, az azt jelenti, hogy ki kellett volna már fizetned, de nem tetted. Ha úgy van tartozásod, hogy az még nem vált esedékessé, akkor az nem kizáró ok.
2021. jún. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Oh értem, köszi.

És az minek számít ha elvégeztem egy alapszakot BA-n, akkor vettem fel diákhitel 1-et.


Majd elkezdtem dolgozni, közben törlesztettem belőle de még nem mindet és munka mellett most elkezdtem levelezőn egyetemre járni (másfél évig nem volt hallgatói jogviszonyom) de így újra szünetel a törlesztési kötelezettségem? Így lejrtnak számít?

2021. jún. 5. 13:53
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem, ez nem lejárt. Ha belépsz az appba, akkor ott van egy olyan rész, hogy lejárt tartozás. Ha ott 0 van, akkor rendben vagy.
2021. jún. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Lejárt tartozás, ha késel a törlesztőrészlettel. Rendezetlen, ha már behajtás alatt van.
2021. jún. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!