Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hitelkiváltás hitelellel?...

Hitelkiváltás hitelellel? Többi lent

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Abban szeretnék tanácsot kérni, hogy szükségem lenne kb 1,5 millió forintra, személyi hitellel szeretném elintézni.


Jelenleg van 2 hitelem: 1 áruhitel a Cofodisnél, kb 200 ezer ft van belőle még hátra és egy személyi hitel, az OTP-nél, abból is körülbelül 200 ezer forintot kell még visszafizetnem.


Arra gondoltam, hogy akkor annyival többet vennék fel a másfél millióhoz, hogy ezt a másik kettőt végtörleszteni tudjam, csak 1 hitelt kelljen fizetnem a jövőben.


Azt nem tudom, hogy 180 ezres nettó fizetésre egyáltalán fel bírok-e venni ennyi pénzt, illetve, hogy felvehetem-e a hitelt úgy, hogy van 2 hitelem és ez mellé veszek fel a harmadikat, de egyből fizetném is a másik kettőt?


A segítő válaszokat előre is köszönöm :) :)



2021. jún. 16. 09:51
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
80%
Hat szerintem porgesd ki ezeket, csak azutan vegyel fel hitelt. Sokkal de sokkal jobb feltelekkel kapod majd az uj hitelt. Kölcsön kersz rokonoktol stbtol, kifizeted a mostani hiteleid, felveszed az ujjat, es visszaadod a rokonoknak.
2021. jún. 16. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
95%

Ha van egy kis eszed, akkor fizesd vissza a hiteleid.


Ne adositsd el magad megjobban.

2021. jún. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Köszi, az a baj a rokonoknak is vissza kell fizetni a kölcsönt, sokkal előbb nem leszek :( És nem is szívesen kérek senkitől :/
2021. jún. 16. 10:17
 4/19 A kérdező kommentje:

Ezt a 2 hitelt ami van, mai eszemmel már nagyon megbántam amúgy :/

Most meg komolyabb dologra kellene :/

Fiatalság, bolondság :D

2021. jún. 16. 10:21
 5/19 anonim ***** válasza:
90%

Egy következő bolondságra készülsz, csak szólok.

Fizesd vissza azt a két hitelt, amiből már nem sok van hátra és a család kölcsönöket is. Aztán felejtsd el a személyi hitelek világát. Ha a törlesztőt tudod fizetni, akkor annyit félre is tudsz tenni mindig. Ne legyél balga, hogy fizeted a magas kamatokat is a banknak. Kiszámoltad már, hogy X felvett hitel esetén neked mennyibe került a végén? Mennyit fizettél vissza összesen? Ennyi pénzzel vagy szegényebb most!

Tartalékokat kell képezni, akkor mindig lesz pénzed, ha megszorulsz. Sajnos ez nagyon jellemző a pénzügyi kultúra hiánya.

2021. jún. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
nincs családi meg rokoni hitelem, nem is lesz.
2021. jún. 16. 10:46
 7/19 Nemzeti konzervatív ***** válasza:
21%
180 ezer esetén kb 3,5-4 millió a plafon. Elméletben megkapod.
2021. jún. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
89%

1-es úgy gondolta, hogy kérj a rokonoktól 400-at, fizesd vissza belőle a két hiteledet. Ekkor a nagy hitelt jobb feltételekkel kapod meg, hiszen nem tartozol papíron senkinek. Ha megkaptad az új hitelt, rögtön visszaadod a családnak, amit tőlük kértél. Egyébként is vissza kéne adnod ezt a banknak, csak így nyersz egy kicsit a nagyobb hitel feltételeinek tárgyalásakor.

Amúgy én is óvatosságra intelek: te nem egyszer, hanem kétszer szórtad a pénzt olyan dologra, amire tulajdonképpen nincs és most harmadjára is ezt akarod tenni. Nem úgy tűnik, mintha tanultál volna az első két esetből.

2021. jún. 16. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Van egy áruhiteled meg egy személyi kölcsönöd, de nem tudjuk, mennyit fizetsz havonta a törlesztőkre: a fizetésed max. 50 % terhelhető.

Nem tudjuk, hogy albérletben laksz-e vagy otthon?

Nem tudjuk, mit akarsz venni, de ha jól sejtem, a komolyabb dolog az egy autó lenne... Nos, ebben az esetben a lehető legnagyobb butaságot csinálnád, ugyanis az autó egyrészt folyamatosan amortizálódik, veszt az értékéből, ráadásul még pluszban is viszi a pénzt rendesen. kötelező felelősségbiztosítás, súlyadó, benzin, műszakiztatás, alkatrészek, stb.

Ha erre készülsz, nem okos dolog.

2021. jún. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat :)
2021. jún. 16. 13:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!