Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Gránit sztár vagy Sberbank...

Gránit sztár vagy Sberbank szimpla számlát válasszam, tapasztalat?

Figyelt kérdés

Nincs rendszeres jövedelmem. Egy ingyenes bankszámlát szeretnék bankkártya nélkül, ami valóban ingyenes éves díjak, rejtett költségek stb nélkül. Ahol nem baj, ha nincs mozgás hónapokig a számlán. (Nem vagyok diák.) Utánakerestem és ezt a kettőt találtam. Valóban teljesen ingyenes ez a két számla?

Melyiket javasoljátok és miért?

Látom a Gránitnál rugalmasabb szolgáltatások vannak (pl. netbank, videobank, online szerződés, stb, de szinte nincsenek bankfiókai, tehát problémás, ha személyesen be kell menni.) A Sberbanknál több a bankfiókjuk.

Melyik bank biztonságosabb pl csőd stb esetén, a Sberbank külföldi a Gránit Magyar, ha jól tudom. Mit szükséges figyelembe venni?



2021. júl. 6. 18:09
A kérdező szavazást indított:
Sberbank valóban ingyenes
Gránit valóban ingyenes
Mindkettő teljesen ingyenes
7 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
33%
Granit sztar! OBA miatt vedve vagy!
2021. júl. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
54%

Az OBA 100 000 euróig valóban véd, de a választásnál már régen rossz ha ez a szempont. Emiatt alhat nyugodtan az ember, de ne ez alapján válasszon!


A Sberbank egy milliószor erősebb, világméretű bank hazai leányvállalata.

A Gránit nagyon apró és nemzetközi háttér nélkül.



Ha tényleg csak ingyenes számla kell, akkor az említett Sberbank szimpla totál ingyenes.

Hiteltörlesztésre vagy pénzlekötésre (ami ma már nem éri meg) van kitalálva.

Továbbá ha valakinek kell egy számlaszám, valahol meg kell adni, kötelező, de amúgy nem használná, akkor is jó.


Netbank és kártya nem jár hozzá, csak személyesen lehet intézni bármit, de tényleg egy fillérbe nem kerül.


A Gránit csomagját nem ismerem. Kétlem, hogy totál ingyen lenne. Többet nyújt, mint te is írod, de ha arra nincs szükséged?

2021. júl. 7. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
A leirt esetben a kettő közül a Sberbank Szimpla számla.
2021. okt. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!