Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogy működik ha 2 kártyám van...

Hogy működik ha 2 kártyám van egy számlához?

Figyelt kérdés
Van egy otp számlám egy mastercard kártával. Igényeltem hozzá egy visa kártyát is az otp oldalán. A kérdésem az lenne,hogy mivel egy számlaszámhoz van 2 kártya hozzá rendelve,így a mastercard és a visa kártyámon is az az összeg lesz mint a bankszámlán? Mármint azt tudom hogy nem magán a kártyán van a pénz,hanem a számlán,de pl. 250 ezer forint a számlám egyenlege. Akkor mindegy ha én a visa vagy a mastercard kártyával szeretnék fizetni,a 250 ezer forintot fogom költeni,nem a bankkártyán lévő összeget? Pl. eddig ugye egy mastercard kártyám volt,és azt használtam a számlámhoz.Ha megjön a visa kártya,akkor azon nem nulla forint lesz,hanem a bankszámlám egyenlegét költeném vele?Vagy úgy kell hogy a netbank alkalmazásban pl a mastercard kártyáról átutalok 100 ezer forintot a visa kártyámra,és akkor a mastercardon lesz 150 ezer a visan meg 100 ezer?

2021. aug. 2. 23:35
 1/6 anonim ***** válasza:
93%

"Mármint azt tudom hogy nem magán a kártyán van a pénz,hanem a számlán"


A kérdés alapján mégsem tudod. Pedig így van.

2021. aug. 2. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
94%

"azt tudom hogy nem magán a kártyán van a pénz,hanem a számlán ---a 250 ezer forintot fogom költeni,nem a bankkártyán lévő összeget? "


Menj le alfába és próbáld meg értelmezni az első mondatot.

2021. aug. 2. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
tudom hogy nem sikerült jól megfogalmazni,elkapkodtam.Azt tudom,hogy nem a bankkártyán van a pénz,hanem a számlán.De nem volt még 2 kártyám egy számlához,és nem tudtam hogy hogy működik.
2021. aug. 3. 00:03
 4/6 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem használj egy kártyát mert látom hogy sokkol a helyzet.

A kártya csak egy fizetőeszköz nincs "rajta pénz".

A pénz a bankszámlán van. A kártya a bankszámlához van hozzárendelve.

Amikor a kártyával fizetsz a bankszámlán zárolják az összeget.

Ugyanez történik az összes kártya esetén ami ugyanahhoz bankszámlához van kötve.

2021. aug. 3. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
92%

A számlán van a pénz és 2 kártyával is hozzá lehet férni ehhez.


Olyan, mintha a pénzed egy fémdobozban lenne lezárva (ez a számlád a banknál) és van hozzá 2 db kulcsod, egy kék meg egy sárga (ezek a bankkártyák). Bármelyik kulccsal ki tudod nyitni, tudod akár csak az egyiket használni, akkor is annyi pénzt tudsz kivenni, amennyi benne volt.

Nincsen megosztva, hogy melyik kártyával mennyi pénzt tudsz felhasználni, nem egyik kártya felé pénz, másik meg a maradék.

2021. aug. 3. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 xswerdy ***** válasza:
100%
egy számlához nem sok értelme van két bankkártyának (legalábbis a saját nevedre, a társkártya más kérdés). Nem lehet, hogy most egy hitelkártyára beszéltek rá? Ahhoz tartozik egy hitelkeret, ami független a bankszámla egyenlegedtől, és van egy külön bankszámlaszáma.
2021. aug. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!