Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van-e olyan bank akinek az...

Van-e olyan bank akinek az értékbecslője maximum csúnyán alul értékel egy házat de nem tagadja meg a jelzálog hitelkérelmet emiatt?

Figyelt kérdés

Egy olyan faramuci helyzetben vagyunk, hogy vennénk egy kertes házat, ajánlatot is tettünk, amit el is fogadtak, de tennénk bele hitelt is 30-50%-ban, annak ellenére hogy kijönne csücskösen kp-ra is.


Statikussal is végig nézettük, és mindenben megfelel, egyetlen egy dologban viszont falba ütköztünk, 2 garázs volt 20 éve, de 15 éve kb meghalt az eladó anyja (és mostanában az apja, ezért eladó), és az apja beépítette garázs részét, egész szépre sikerült amúgy. Nincs rajta a térképmásolaton, és a 30%-os beépítést is jó eséllyel 33%-ra átlépték így. Pár bankos ügyintéző erre azt mondta hogy így ne is próbálkozzunk a hitelkérelemmel.


Plusz adalék hogy amúgy mi visszabontanánk bizonyos részeit a hátsó épületsornak (elől kádár kocka és mögé épült a 2 garázs (amelyikből 1 be lett építve), műhely, tároló), és most az ingatlanos próbálja megszerezni a tulajjal a fennmaradási engedélyt, csak hát ez pénz és idő, és olyan épületrészt kell legalizálni, amit nehéz vagy lehetetlen, és ráadásul az engedély után a hitellel a zsebünkben bontanánk is...


-egyszer kitettem a kérdést egy órája, de túl sok specifikus rész volt benne, amivel nem lett több a sztori, töröltem és újra kiírtam



2021. aug. 3. 10:58
 1/6 anonim ***** válasza:
18%

Miért nem elég egy délelőtt alatt egyszer megkérdezni ugyanazt?


https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__banki-ugy..

2021. aug. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Azt hittem hogy a saját kérdéseim alatt az X-el kitöröltem már ezt a kérdést, túl sok beazonosítható részlet volt benne. De csak a figyelésből vette ki az X-el, írtam már a moderátoroknak hogy töröljék ki, máshogy nem lehet eltüntetni.
2021. aug. 3. 11:05
 3/6 anonim ***** válasza:
Ott már kaptál választ
2021. aug. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
24%
Meg kell próbálni es szepen hallgatni arrol amit nem tudsz.
2021. aug. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
22%
Kiskőrösön voltam katona, ott volt ez divatos szófordulat, csücskös.
2021. aug. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Tegyük fel 10mFt-ért akarsz házat venni, van 40% önerőd 4mFt, további 6mFt hitelre van szükséged, az értékbecslő 5mFt-ra értékeli a falusi házat.


Reálisnak tartod, hogy 5mFt-os házra adjon neked bármely bank 6mFt hitelt?????????????

2021. aug. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!