Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Amennyiben van hitelkártya és...

Amennyiben van hitelkártya és lakáshitel tartozásom is ( nem a jelenlegi lakásomra, hanem az előzőre amiben jelenleg a szüleim élnek ), akkor vehetek fel jelzálogot a jelenlegi lakásomra?

Figyelt kérdés

Kicsit csavart a helyzet. 7 éve vettem egy lakást amelynek egy része lakáshitelből lett finanszírozva. Ott éltem a párommal 5 évig. 2 évvel ezelőtt úgy döntöttünk a szüleimmel, hogy lakást cserélünk. Az övék nagyobb volt 10 m2-vel, amit mi jobban ki tudtunk használni. Lakcímkártya és minden egyéb irat intézve lett természetesen, viszont a jelenlegi lakásom még mindig a szüleim nevén van, az előző pedig az én nevemen, amire a hitelt is fizetem. Így jelenleg a szüleim élnek a mi régi, hitellel terhelt lakásunkban mi pedig az ő régi, teljesen tehermentes lakásukban.


Több kérdés is felmerült.


1: Azt tudom, hogy a jelzálogot a szüleimnek kell igényelni ( amiben benne is vannak teljes mértékben, sőt, ők ajánlották fel, amennyiben nem gond ha megörököljük. ), viszont azt nem tudom, hogy az nem jelent-e gondot hogy kvázi egymás lakásaiban élünk hivatalosan.


2: Szüleimnek is van hiteltartozásuk, havi 80 ezret fizetnek rá, anno fiatalon hitelből vettek földet és szőlőt, ezekből sajnos mára már semmi bevétel nem jön és eladni sem tudjuk. Ettől függetlenül vehetnek fel jelzálogot? A lakás kb. 30 milliót ér a mostani árakon, 2 független értékbecslővel is fel lett becsültetve, az egyik 28, a másik 31-et mondott. Teljesen felújított állapotban van, és ahogy írtam, teljesen tehermentes.


3: Amennyiben felveszik a jelzálogot, abból vissza lehet fizetni az ő teljes hitelüket + a mi hitelkártya és lakáshitel tartozásunkat egyszerre? Van ennek jogi akadálya? Mármint hogy lényegében átutalják a jelzálogból a teljes hitelünk összegét minden utólagos díjjal és kiadással együtt, valamint a sajátjukat is kifizetik. ( Egy összegű törlesztés esetén )


Ennyi lett volna a kérdés szekció, most pedig néhány adat ami fontos lehet.


-Szüleim teljes hiteltartozásából nagyjából 1,5 millió van hátra, a közös nyugdíjuk együtt nagyjából 200.000 Ft havonta. ( Ebből nem jönne ki kényelmesen az ő törlesztőjük, azt már régóta én fizetem ).


-Az én hitelkártya és lakáshitel tartozásom együtt nagyjából még 5 millió forint, melyekre havi 60.000 forintot fizetek. ( Hitelkártya sajnos eléggé fel tud halmozódni ).


-Keresetem nettó 280, a páromé 210. Ennek egy része a szüleim segítésére megy, a hitelüket kvázi én fizetem nagyjából 5 éve. Ezek alapján lehetne mondani, hogy havi majdnem 500-ból meg sem kottyanna visszafizetni ezeket a hiteleket ha már ilyen kevés idő van belőlük vissza, de közbejöttek olyan dolgok amik nagyon viszik a pénzt. Rögtön egy temetés, párom édesanyja hunyt el nemrég. Ezen kívül szüleimet is járatni akarom mozgásterápiára, valamint édesapám térdén és csípőjén kellene olyan beavatkozásokat csinálni, melyeket nem fedez a közegészségügy és összköltségük olyan 2M-re rúg. Itt az idő nagyon fontos szempont sajnos.


-Gyerek nincs, és jelenleg nem is tervezünk. Szüleim és saját törlesztőmmel együtt nem nagyon tudunk előre tervezni, ezért merült fel a jelzálog. Jelenlegi munkahelyem stabil, 15 éve dolgozom itt és 5-10 éven belül reális esélyem van arra, hogy olyan pozíciót töltsek be amelyből nem lenne gond a jelzáloggal járó gondok megoldása. Ezen kívül a párom is több képzést csinál egyszerre, amelyek neki is sokkal több és jobb pozíciót nyithatnak meg a közeljövőben.



2021. aug. 9. 00:56
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Adósságrendező hitelt lehet felvenni. Szüleid a koruk miatt nem fognak hitelt kapni.
2021. aug. 9. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Menj be a bankba, érdeklődj a lehetőségekről. Ha a szüleid nem kapnak hitelt, neked tudják ajándékozni az ingatlant, és akkor te fel tudod venni.
2021. aug. 9. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A hitelkártyával meg szoktál csúszni?

Ha igen annak bődületes kamata van ráadásul adós besorolás szempontjából nagyon rossz dolog.


Előbb azt fizesd vissza és szüntesd is meg teljesen.

A jövedelmed is jobban lesz terhelhető hitellel meg amúgy is.


Melyik bank milyen hitelkártya? Mert manapság amúgy is kevés hasznuk van. Ha kamatot kell fizetni akkor meg azonnal veszteséges lesz neked.

2021. aug. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!