Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Bankszámlája ellen hatósági...

Bankszámlája ellen hatósági átulatási megbízás érkezett, melynek teljesítési fedezethiány miatt nem tudunk eleget tenni-ez azt jelenti végrehajtás alatt a cég és nincs pénz a számláján?

Figyelt kérdés

Nem írom le a körülményeket, de céges banki levél jött (én csak mezei alkalmazott vagyok) és ez van benne:Bankszámlája ellen hatósági átulatási megbízás érkezett X ft értékben, melynek teljesítési fedezethiány miatt nem tudunk eleget tenni.


Lefordítva: végrehajtás alatt a céges számla, a végrehajtó időről időre pórbálja leemelni a pénzt, de nem tudja mert egy fillér sincs a számlán?


Mert a végrehajtó leemel annyit amennyit tud, ha 1000 ft van a számlán hát azt emeli le-ezek szerint még 1000 ft sincs?


2021. aug. 18. 05:54
 1/10 anonim ***** válasza:
6%
Ideje nekiallni allastkeresni
2021. aug. 18. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
38%

ÓÓÓÓ az én helyemen két éve a villanyt is kikapcsolták (ráadásul pont munkaidőben) mert a cég még az áramszámlát se tudta fizetni. Nem volt telefon, nem volt takarítás-semmire se volt pénz.

Azt mondták akkor két éve, na itt a vége, hát még a villanyra sincs pénz.

MOst eltelt a két év és a cég itt van működik. Tévedtek.

2021. aug. 18. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem annyit emel le amennyit tud, hanem ha az inkasszózott összeg rendelkezésre áll akkor azt leszedi, ha nincs rajta annyi akkor nem szed le semennyit.
2021. aug. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Fsms ***** válasza:

Igen.

[link]


Itt tudod megnézni miről van szó.

2021. aug. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

"Szerintem nem annyit emel le amennyit tud, hanem ha az inkasszózott összeg rendelkezésre áll akkor azt leszedi, ha nincs rajta annyi akkor nem szed le semennyit."


Akkor szerinted ha egy cég tartozik 2 misivel és van a számláján fél misi, akkor a végrehajtó semmit se tesz csak vár-vár hátha lesz kettő misi, és nem nyúl a fél misihez?


Dehogynem. Ha több nincs , lekapja azt ami van. Ha csak 5000 ft lenne a számlán azt kapná le.

2021. aug. 18. 14:31
 6/10 anonim ***** válasza:

"ez azt jelenti végrehajtás alatt a cég és nincs pénz a számláján?"


Igen, azt jelenti.


A bank köteles az inkasszót teljesíteni a jogszabálynak megfelelően. Addig amíg nem teljesül a teljes összeg, vagy az inkasszó le nem jár, a terhelés a bankszámlán marad. Ha 8 részletben tudja teljesíteni a bank, akkor 8 részletben fogja. Ha ennek ellenére sem térült meg a teljes összeg, akkor a végrehajtó újból kiadja az éppen aktuális tartozásra ismét az inkasszót. Az inkasszó 35 napig van a bankszámlán, utána "lejár", tehát újra ki kell adni, ha van még hátralék, amit be kell hajtani.

2021. aug. 20. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Akkor az "jó"mert az egyik inkasszálni próbált tétel mindössze alig 40.000 ft-ról szó, eszerint még ennyi sincs a céges számlán?
2021. aug. 20. 09:28
 8/10 anonim ***** válasza:

Eszerint nincs. De ez miért baj? Nem írja elő semmilyen törvény, hogy egy bankszámlán (akár magán, akár céges) összegnek lennie kell.

Ez csak Neked lehet furcsa, egyébként nem szokatlan jelenség más cégnél sem.

Ha pedig a cég tudja, hogy végrehajtás van ellene (mert tudja), akkor pláne nem tart összeget a bankszámlán, ha teheti. Én sem tartanék. A cég pénztárában figyelne, mert a tevékenység folytatásához szükség van állandó fedezetre.

2021. aug. 22. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"A cég pénztárában figyelne"


HALKAN jelzem a végrehajtó akár ingóságra akár kp-re is ráteheti a kis kezét!! olyan is van ám, hogy címen jelenik meg a végrehajtó és viszi amit tud bútorok számítógépek stb!

olyan is van ám!

ezért nem értem.

2021. aug. 22. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Köszönöm az infót, de tudok róla. Ettől függetlenül ez is megoldható. Úgy hívják, hogy elszámolási előleg és már nincs is a pénztárban az összeg, de mégis a cég rendelkezésére áll. :)


A végrehajtó sok mindenre ráteheti a kezét. Az, hogy a címen megjelenik, nem feltétlenül azt jelenti hogy "viszi" a lefoglalt ingóságokat. Lefoglalja, ami a gyakorlatban annyit jelent, hogy összeírja egy jegyzőkönyvben és onnantól kezdve zár alá vette. Vagyis a cég nem tulajdoníthatja el, állagmegőrzés mellett tovább használhatja amíg a végrehajtó nem szállíttatja be értékesítés céljából. Van olyan, hogy akár egy év is eltelik, mire erre sor kerül, vagy nem kerül rá sor, mert a cég rendezi sorait. Akkor a lefoglalt ingóságokat feloldják.

Amit rögtön "visz" a végrehajtó, az a készpénz, valamint a nemesfémek. Továbbá akkor szállíttat el minden a foglaláskor, ha azt tapasztalja, hogy az adós "problémás" és nem vigyázna a lefoglalt ingóságokra. Ilyenkor is több opció van: Vagy elszállíttatja egyből, vagy zárgondnokot jelöl ki, aki az adós helyett vállalja a lefoglalt ingóság biztonságos őrzését. Ez általában nem cégeknél jön képbe.


És ha már foglalásról beszélünk. Követelést is foglalhat a végrehajtó. Tehát azt az összeget, amivel az adósnak tartozik valaki más (körbetartozás). Ilyen módon is sokszor megtérülnek a hátralékok. Míg Kutya Kft-nek (adósunk) nem fizeti ki a számlát a Macska Bt., addig ezt az összeget a Macska Bt. követelésként lefoglalva már megfizeti határidőben a végrehajtónak, ami a Kutya Kft. tartozását csökkenti. Érdekes, nem? :)

2021. aug. 23. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!