Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » IShares Core MSCI World UCITS...

IShares Core MSCI World UCITS ETF-ről (SWDA/IWDA) mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Interactive Brokersen erre az ETF-re esett a választásom, minden hónapban x összegben szeretném vásárolni. Valamivel nagyobb a költsége mint az SP500-at követőnek, de számomra szimpatikusabb választás volt a nagyobb diverzifikáció, illetve a Euronext Amsterdamon ennek nagyobb a forgalma.

2021. szept. 10. 16:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Én szeretek olyasmibe fektetni, amire van rálátásom. Az amerikai piacot ismerem, ez az ETF is kb. 65 %-ban onnan merít. Viszont a japán és európai piacok nem az én terepem, ezért is én személyszerint kihagynám.


Ugyanakkor az amerikai piacról is maximum egyedi részvények közül mazsolázgatok. Ami roppant nehéz vállalkozás a jelentős túlértékeltség miatt.


Korántsem biztos hogy az én hozzáállásom lesz majd kifizetődő. :)

2021. szept. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Dávid ***** válasza:

Ennek az éves költsége 0,2%, ami elenyésző.

Teljesen jó választás.


Plusz megfizeted a 0,2%-os osztalékadót.


Azaz évi 0,4%-al többet fizetsz, mintha egy magyar cég részvényeit birtokolnád. De ez a 0,4% egy nagy semmi.


A kisbefektetők Magyarországon 2 ok miatt buknak a tőzsdén:


1) évente lecserélik a részvényeiket, emiatt buknak 2%-ot (bis-ask spread, vételi-eladási díj, átváltások)


2)Ahogy esik az árfolyam, feltörik TBSZ számlát (stop-loss) és kiveszik a pénzüket. Ez a bukás receptje:)


Az amerikai piac amúgy sokkal fehérebb, mint egy ködös orosz, én biztos, hogy jó választásnak tartom az ötletedet. Az -UCIT végű accumulating ETF-ek pedig mentesek az amerikai tőzsdei adóktól, de ezt nyilván te is tudod, ezért ezt választottad.


(ETF esetében a forgalom nem túl fontos, az árjegyző garantálja a visszavásárlást, túlsokat nem tudsz bukni a bis-ask-spreaden. Egyéni, magyar részvénynél azonban 1%-ot is bukhatsz.)

2021. okt. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Dávid ***** válasza:
Ha bármi kérdésed van, nyugodtan írj az usespanner@gmail.com-ra.
2021. okt. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!