Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Itthoni lakcímmel külföldön...

Itthoni lakcímmel külföldön melyik banknál lehetne számlát nyitni eur bankkártyával?

Figyelt kérdés

#deviza kártya
2021. szept. 20. 12:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Miert nem nyitasz itthon euros szamlat? Miert kell kulfoldi bank?


Revolute, transfetwise megoldas lehet?

2021. szept. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Szinte bármelyik. Szlovákia közel van ott OTP vagy Tátra bank tuti.

Bécsben Raiffeisen tuti a többit nem tudom de gond nélkül. eu tagok vagyunk

2021. szept. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
EU-n belül bármelyiknél. De ha azt itthon akarod használni, borsos ára lesz.
2021. szept. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ott a Wise
2021. szept. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 xswerdy ***** válasza:
3.: nem biztos, sajnos vannak bankok, akik elhajtanak, ha nincs lakcímed az adott országban. Miért használnád itthon az EUR számládat? Ha a kérdező itthon élve akar EUR számlát kártyával, akkor bizonyára nem forintban akar hozzáférni a pénzéhez. Amúgy még az sem biztos, hogy olyan drága.
2021. szept. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
De itthon is lehet EUR számlát nyitni, nekem is volt, amíg egy német cégnél távmunkáztam, ide utalták a pénzt. Mivel jártam Ausztriába, jobban megérte a magyar devizaszámla, amiről még itthon felvettem valutában és azzal utaztam ki, illetve kártyával vásároltam kint, mert az ingyenes. Így nem kellett oda-vissza váltogatni, ha Forint kellett akkor is egyszer és csak annyit amennyi kell.
2021. szept. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 xswerdy ***** válasza:
persze, lehet itthon EUR számlát nyitni, de manapság jellemzően magas a költsége. Csak ha a tranzakciós illetéket rád hárítja a bank, már az se kevés, de többnyire ennél magasabb költségekkel kell számolni.
2021. szept. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
A NAV elől tenném el a nyugdíjamat forintban, a külföldi banki eurkártyát használnám pl.görögben
2021. szept. 21. 16:20
 9/13 anonim ***** válasza:
Miért a NAV mit csinál az itthoni penzeddel ???
2021. szept. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Kaptam levélben névre szóló dombornyomott luxemburgi banktól aranykártyát,de tűzbe tenném a kezem inkább mint pénzt tennék rá 😄 ugyanez a revolut és tsai
2021. szept. 21. 16:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!