Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Megbizhatok a wise-ban? ez...

Megbizhatok a wise-ban? ez egesz tulajdonosi szerkezetet es bankszamlakivonatokat is ker egy rohadt szamlanyitas miatt, kulfoldi hatteru kft-vel nyitnek naluk szamlat. ki all mogottuk? ez nem is bankÜ

Figyelt kérdés

csak egy par "apro" dologra kivancsiak tenyleg, vicc



We need to confirm a few details about your business before you can get started.


Please reply to this email with the following information:


A detailed description of your business activities and the services it provides


Your business’s website or other online presence. If you don’t have one, let us know how you engage with your customers.


A short description explaining how your business will use Wise. Let us know the purpose of your transfers and who the senders and recipients will be.


An estimate of the monthly volumes you intend to send or receive and the main currency routes you will use


A document letting us know the source of wealth for your business. For your business, we’ll need external bank statements from the last 3-6 months showing your operating activities.



Upload or attach the requested document using the link [link]


If we do not hear back within 2 business days, we will need to refund your transfer as we can’t hold your money for too long.


Should you have any questions we will be more than happy to help!


Looking forward to hearing back from you.



#transferwise wise #wise szivatas #wise valuta konverzio #wise ceges szamla #transferwise ceges szamla #transferwise wise ceges
2021. szept. 27. 21:13
 1/6 anonim ***** válasza:
79%
A számlanyitásnak globálisan elég komoly követelményei vannak, ezer pénzmosási meg csalásmegelőzési szabálynak kell megfelelniük pénzintézetként. Ezeket tudniuk kell, az üzleti számlák nyitása különösen macerás. Gondolj bele, simán használhatnád olyan dolgokra, amelyek csak bizonyos országokban legálisak, például marihuána-kereskedelemből befolyó jövedelem tárolására vagy egyebekre.
2021. szept. 28. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
ok, legalis üzletrol van szo, magyar 2 magyar banknál is van szamlaja a cegnek nem volt semmmi eddig problema, a Wise nem bank csak egy fintech ceg, talan ezert bonyolultabb, a betetvedelem sem vonatkozik rajuk ha jol tudom, van egyaltalan valamilyen felügyeleti szervük? angliaban es walesban vannak bejegyzeve megneztem.
2021. szept. 28. 09:16
 3/6 anonim ***** válasza:
33%
Valahol a fintech és a neobank között működnek, de teljesen legit a működésük, nyugi, dolgoztam náluk pár éve, az egyik legkorrektebb cég szerintem a világon.
2021. szept. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
utolsó köszönöm a megnyugtatást, lehet meg sem nyitjak a szamlat nekem már 1 hete van függôben beadtam kb 20 oldalt meg a fenti kerdesekre is mind valaszoltam, meg egy referenciakivonatot is hoztam egy masik banktol ,de egyenlore semmi
2021. szept. 28. 20:54
 5/6 anonim ***** válasza:
Azóta történt előrelépés? Eltelik lassan másfél hónap...
2021. nov. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
74%

"valahol a fintech és a neobank között működnek".


Na épp ez a baj.

Bank vagy nem bank a törvény szerint. Ezt kell megnézni és utána ha kiderül, hogy nem bank, akkor az ember eldönti, hogy akar-e ilyennél "bankszámlát" nyitni.


Bőven van választék valódi bankokból, ha nekem banki szolgáltatás kell, oda megyek.


Sajnos az EU egy csomó banki tevékenységet liberalizált és már nem bankok is végezhetik. Elég nagy hiba volt.


Ha ezek a cégek komolyak akarnának lenni, akkor valódi teljes banki licenszt szereznének valamelyik EU tagállamban. Illetve ahol határon átnyúló szolgáltatást akarnak nyújtani ott pedig minimum rendes ügyfélszolgálatot tartanának fenn.



Ahogy te is írtad, Kérdező, nem csak a betétvédelem problémás, hanem a bankfelügyelet kérdése is.

Szerintem ilyenbe pénzt tenni illetve átutalásokat bízni rá nem kellene, de mindenki maga dönti el.

2022. febr. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!