Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Megszüntethetem-e folyószámlám...

Ladamtla kérdése:

Megszüntethetem-e folyószámlámat, ha tartozásom van a bank felé?

Figyelt kérdés

Megszüntethetem-e folyószámlámat, ha kölcsönöm van a banknál, és még nem fizettem ki teljes egészében?

2 db kölcsönöm van a banknál egy lakáskölcsön (5 év), és egy pályázatos napelem kölcsön (20 év).

Szeretnék egy másik banknál számlát nyitni, lehetséges-e ez?

Takarékbankról van szó, minél hamarabb szeretné szabadulni tőle.



2021. okt. 2. 19:52
 1/2 anonim ***** válasza:
91%

Ez attól függ, hogy a kölcsönszerződésben ki van-e kötve, hogy a kölcsön visszafizetésének módja az, hogy ők leszedik a számládról a pénzt. Ebben az esetben általában nem tudod megszüntetni a számlát. De nyugodtan kérdezd meg őket, hogy van-e módja másik számláról fizetni, legfeljebb az lesz a mondás, hogy nem.


Ettől függetlenül annyi számlád lehet, amennyit akarsz, tehát másik banknál nyugodtan nyithatsz másik számlát, akkor is, ha ezt is megtartod. Csak annyi a hátránya ennek, hogy ha van számladíj, akkor azt fizetned kell mindkét helyen.

2021. okt. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Szinte biztos, hogy a szerződésben benne van, hogy a bank onnan vonja a törlesztőt. Ilyenkor a számla nem megszüntethető.

Kivéve ha a szerződést közös megegyezéssel módosítjátok.

De mondjuk ha közjegyzői díjat kell fizetni, az akkora összeg, hogy abból hosszú ideig fedezni lehet a bankszámla költségeit.



Nyithatsz máshol számlát és a Takarékbank folyószámládra elég ha annyi összeget utalsz mindig, hogy a bank havonta le tudja vonni a törlesztőrészletet.

Viszont ekkor több folyószámlát kell fenntartani, tehát lehet, hogy már nem is éri meg.


Megoldás még a hitelkiváltás egy másik banknál, de ez sokkal bonyolultabb dolog, nem havi pár száz forint bankszámladíjat kell ilyenkor mérlegelni.

Illetve egy projekthitel főleg komoly és bonyolult dolog, nem olyan egyszerű kiváltani.

2021. okt. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!