Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Érdemes lenne diákhitelből...

Érdemes lenne diákhitelből házat venni?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, gondoltam hogy felvenném a kamatmentes diákhitelt, 20 millió forintot és megvennék rajta egy falusi 4 szobás családi házat.

Az árak idővel egyre feljebb mennek, jobb lenne minél hamarabb cselekedni.


2021. okt. 4. 15:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ennyit nem adnak diakhitelbe
2021. okt. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szabadfelhasználású diákhitelből havonta maximum 150-et, vagyis félévente 750-et kapsz. Hidd el, nem akarsz annyi ideig egyetemista lenni, amíg összejön belőle 20 millió. És annak is 2% a kamata. A kamatmenteset pedig csak a képzési díjra fordíthatod (olyan szinten, hogy oda se adják neked, hanem egyenesen az egyetemnek utalják).
2021. okt. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Egy egész házra nem elég, de önerőre simán. Én már sajnálom, hogy nem arra költöttem, de kellett a megélhetéshez.
2021. okt. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

En most vettem lakast, 2M-t hasznaltam osszesen diakhitel 1 + pluszbol a lakas onerejehez. Megoldhato minden csak sajnos latszik nem szamolsz azzal a tennyel, hogy 12 honap alatt 1,5M-t vehetsz fel maximum, es amint felvetted mar kerulsz is fel a BAR listara, utana a hitelnek lesz egy 1,99%-os THM-e es minel tobbet veszel fel, annal jobban fog megnovekedni az a THM-bol szamitando osszeg.

Sok sikert es szerencset, en tudtam diakhitelbol venni lakast, nem bantam meg. 💪🤗

2021. okt. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
61%

Önerőnek elegendő lehet. Bár faluban a bankok jellemzően 40-50%-os önerőt kérnek (bizonyos településeken pedig nem is hiteleznek), de ha mondjuk mész mesterre is akkor 5-6 évig simán egyetemista leszel. Évente 1,5 milliót fel tudsz venni, ez kb 7,5-9 millió. Viszont ne felejtsd el, hogy ez a 1,99%-os kamat nem fix, hanem változó (ha a DH központ úgy dönt, akkor emelnek rajta), másrészt pedig a fizetésed fix %-a lesz a törlesztő a harmadik évtől amibe galád módon a bónusz, prémium, cafeteria, jutalom stb is beleszámít, tehát simán összejöhet a magas havi törlesztőrészlet, hisz nem te szabod meg a futamidőt.

Ha pedig magas a DH törlesztőd, akkor viszont csak kevesebb lakáshitel fog beleférni a fizudba, nem említve azt a tényt, hogy bármiféle hitelnél rossz pont, ha már van egy meglévőd, amit fizetned kell. Persze néhány százezres, esetleg 1-2 milliós diákhiteltől még nem másznak falra a bankok, de egy ilyen 6-7-9 milliós tartozásnál már jobban megnézik, hogy adjanak-e 10-12 milliós lakáshitelt egy falusi ingatlanra.


Ami még a diákhitel ellen szól, hogy attól a perctől kezdve kamatozik, hogy felveszed. Ha csak BSC-t csinálsz, akkor is szép kamattartozás tud felgyülemleni 3-4 év alatt főleg ilyen összegek mellett, nem biztos, hogy hosszabb távon annyival rosszabbul jársz egy 4-5%-os lakáshitellel amit 10-15-20 évre ráadásul fixálni is tudsz.


Nem akarok tanácsot adni, de azzal is számolni kell ugye, hogy van infláció, ami az utóbbi 1 évben szépen fel is pörgött. Ha úgy döntesz, hogy felveszed a hitelt, akkor legalább fektesd be valamibe, hogy a reálértéke ne csökkenjen. (egy jó ETF, esetleg állampapír megfelelő lehet)

2021. okt. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Annyit nem adnak. :)
2022. júl. 19. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!