Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért veszik fel annyian a...

Miért veszik fel annyian a CSOK-ot, babavárót? Lehet valami összefüggés a szegények, és az megfontolatlanság között?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék megbántani senkit. A tények magukért beszélnek: kicsit butácska, szegényecske emberek a kapcsolatuk hajnalán hitelt - hitelre halmoznak, mindent aláírnak, csak azért, hogy legyenek hiteljeik amiket 15-25 évig fizethetnek majd.


Mi értelme van ennek? Tapasztalatból tudjuk, hogy a párkapcsolatok több mint a fele 6-7-8-9 év után gallyra megy, és válás / szakítás lesz a vége. Hogy van bátorságuk ezeknek az embereknek lekötelezni magukat 20 évre, szinte vérrel megpecsételve, hogy ha sz*r sz*rt eszik is, de ennyi ideig havonta törleszteni fognak a banknak? Honnan ez a vakmerőség, ez a bátorság? Ki csinál ilyet?


(ha kényszerítenének se írnám alá ezen papírokat)



2021. okt. 6. 23:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
40%
Mert birkák, úgymond közjószágok.:)
2021. okt. 7. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
78%
Mi értelme azzal kezdeni, hogy nem akarsz senkit megbántani, aztán meg elhordod azokat, akik bármilyen okból felveszik? Az én szüleim idejében meg szocpol volt, szinte minden családos ember igénybe vette, ez ilyen. Igazából egy babaváró annak, akinek komoly kapcsolata van és szeretne gyereket sokkal előnyösebb, mint egy lakáshitel, amit aztán úgyanúgy fizetni kell havonta bármi történik is. Nekem nincs kapcsolatom, így nyilván nem is vagyok egyikre sem jogosult, de nem értem miért fáj neked más hogyan alakítja az életét. Okoskodj a saját házad táján.
2021. okt. 7. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
7%

"Az én szüleim idejében meg szocpol volt, szinte minden családos ember igénybe vette"


Érdekes, mi nem. Ja boccsmá, mi nem voltunk prolik...

2021. okt. 7. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
2 ne haragudj, tényleg nem akarok senkit megbántani. De ha leírom az igazat, és ezt butthurt-ként élik meg, akkor még rosszabb a helyzet, mert ez megerősítés, hogy igazam van :-(
2021. okt. 7. 09:13
 5/16 anonim ***** válasza:
87%

Azért ez nem ennyire fekete, vagy fehér.


Van az a kategória, amit te is említesz: akik bemennek a bankba, és az az első kérdésük, hogy hány gyermeket kell vállalni a 10 mft-ért? (Aztán gyorsan megpróbálják rá összeszedni a két év tb jogviszonyt, mert a büdös életbe nem voltak még bejelentve.)

Ami szomorú, mert arról árulkodik, hogy tulajdonképpen csak azért pottyant gyerekeket a világra (majd), hogy neki éppen jó legyen, és nem azért, mert valóban szeretne vállalni. (Értem ezalatt, hogy kvázi legyen meg a kötelező darabszám, egyébként meg tök mindegy.)


DE!

Vannak azok is, akik egyébként is szeretnének gyermeket. Miért ne vennének fel egy kamatmentes kölcsönt? Ezzel az elvvel, hogy a kapcsolatok nagy része gallyra megy, nagyjából megkérdőjelezhetnéd a házasságot is. Minek teszi bárki, mikor a nagy része válással végződik? Miért jövünk egyáltalán össze bárkivel, ha egyszer szakíthatunk? Szerintem teljesen normális, hogy egy boldog és stabil kapcsolatban ki szeretne valaki használni ilyen lehetőségeket, hiszen ilyenkor bízunk a másikban, önmagunkban. Ha már gyermeket mer(t)ünk neki szülni, feltételezzük már, hogy a következő kötelező 10/20 évben megleszünk, hiszen egy gyermek felnevelése még hosszabb ideig tart...


Szóval nekem ez a kérdés feltevés, és mellé a magyarázó szöveg inkább tűnik meggondolatlan provokációnak, mint valós kérdésnek. Vagy te nem tervezel soha ennyire megbízni senkiben? Gyermeket vállalni, vagy házasságot kötni? És ha igen, akkor miért, mikor lehet válás a vége? Aztán nevelheted a gyereket, vagy fizetheted a gyerektartást... #rabiga

2021. okt. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
5 sajnos az, hogy ennyi betűt leírtál csak azért, hogy körbetáncold az általad vélt fals provokációt, ez is a probléma súlyát tükrözi. Számodra sokkal fontosabb a butthurt, mint az, hogy a sok butácska emberről beszéljünk, aki nulla pénzügyi ismerettel rendelkezik (oké legyenek nagyon szerelmesek), és beleugranak fiatalon, bohón egy olyan dologba, amit évek múlva bánni fognak. Kicsit koncentráljunk már a valós problémára, és engedjük el ezt a folyamatos sértődöttséget jó?
2021. okt. 7. 09:23
 7/16 anonim ***** válasza:

:D


Most bizonyítottad az értelmi színvonaladat = sok betű, úristen, a tartalmukra nem reflektálok (miért nem?), de elkezdem személyeskedéssel - megpróbálni - sértegetni az íróját, mert én csak azért írtam ki a kérdést, hogy elterjesszem, amit így gondolok, igazából tök felesleges másnak válaszolni erre, úgy sem olvasom / meg sem próbálom felfogni. :D


Gratulálok. Akkor gondold így. Ettől még nem lesz igazad.

2021. okt. 7. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Az emberek többsége pénzügyi analfabéta. Fogalmuk sincs a hitelek működéséről vagy arról, hogy mekkora terhet jelent az adott hitel. A többség simán aláír 30 éves hitelt, bele sem gondolva, hogy 60 éves lesz, mire kifizeti, vagy simán bevállal havi 120 ezres hiteltörlesztőt egy 300 ezres fizetésre. Na ők azok, akik utána pilláznak, hogy "hoppá, nem tudom fizetni" meg a hitelen kívül semmire nem jut, aztán örülnek a moratóriumnak, bele sem gondolva, hogy sokkal többet kell majd visszafizetniük miatta. Röviden fogalmazva: a lehetőségeiken túl vállalnak hitelt, mert nem képesek elfogadni, ha valami számukra nem elérhető.


Az emberek nagy többsége idealista a kapcsolatok tekintetében. Ezzel nem volna még baj, de sokan túl hamar túl szorosra fűzik a kapcsolatot pénzügyileg is és utána ebből van a konfliktus.


A JTM jó dolog, de túlságosan megengedő. Én 30%-tól nagyobb eladósodást nem engednék, pláne nettó 300 ezres fizetés alatt.

Személy szerint a hiteleim sohasem tettek ki a fizetésem 25%-ától többet. Még akkor sem, mikor frankhitelem volt, mert ÉSSZEL vettem fel, számítva az árfolyam elszállására. Most a lakás és a kocsi hitelre összesen a fizetésem 21%-át költöm és még ott van a feleségem jövedelme. Ja, és 15 évre vettem fel a lakáshitelt és már az is épp elég hosszú.

Tunék nagyobb autót vagy a lakás helyett házat venni? Igen, de nem teszem, mert nem akarom 25 évig a fizetésem 40%-át erre költeni, hogy másra ne maradjon. Ennyi.


Azt meg én sem tudom megérteni, hogy miért ugranak mindenbe bele az emberek olyan gyorsan. Számtalan példát látok rá, hogy 1-2 év együtt járás után esküvő, aztán egy éven belül gyerek, aztán utána két év múlva már válnak, mert nem bírják egymást. Én 6 év után vettem el a feleségemet, amiből 5 évet együtt is éltünk. Volt időnk megismerni egymást. Ha akarnánk gyereket (nem akarunk), akkor azzal is várnánk még 1-2 évet.

2021. okt. 7. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

"Ami szomorú, mert arról árulkodik, hogy tulajdonképpen csak azért pottyant gyerekeket a világra (majd), hogy neki éppen jó legyen, és nem azért, mert valóban szeretne vállalni. (Értem ezalatt, hogy kvázi legyen meg a kötelező darabszám, egyébként meg tök mindegy.)"


Pont ez a lényege a CSOK-nak. Orbánt nem érdekli, hogy hogy nevelik fel ezeket a gyerekeket vagy hogy lesz-e belőlük normális ember, neki csak a szavazók kellenek (abból is a legbutábbak), hogy a hatalmat megtartsa.

Elenyésző azoknak az aránya, akik amúgy is akartak 3 gyereket és a CSOK csak segítség nekik. A legtöbben "pénzért b@sznak".

2021. okt. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Mi egy gyerekre vettük volna fel, 2016-ban, használt lakás vásárlásra.

31 évesek voltunk, nem terveztünk többet. Új építésű meg nem fért bele a keretbe. De az egyet nagyon akartuk, ezért hülyék lettünk volna veszni hagyni azt a kb 700.000 forintot.


De a bank annyit sz.rozott, hogy a vevő majdnem odaadta másnak a lakást, így inkább azt mondtuk, hogy egye fene, tegye az állam oda ahova akarja, veszni hagytuk. Nagyon jó volt a lakás, azt semmi esetre nem akartuk, hogy másé legyen.


Na, a lényeg, hogy baba még azóta sincs, egyikünknél olyan gond van, amire almunkban sem gondoltunk volna, viszonylag fiatal, teljesen egészséges emberek vagyunk, nem így készül az elején senki, hogy majd meddőségi klinika, stb.


El lehet gondolni, hogy milyen helyzetben lennénk, ha simán felvállalunk 2 vagy 3 gyereket is, 10-20 millióra!

2021. okt. 8. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!