Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Babaváró külföldre költözés?

Babaváró külföldre költözés?

Figyelt kérdés
Sziasztok!2020 márciusában vettük fel férjemmel a babavárót.Moratóriumban vagyunk,a covid miatt mindketten munkanélküliek lettünk és adódott egy lehetőség,hogy külfödre költözzünk.Most olvastam utána,hogy ha külföldre költözünk a kamatot vissza kell fizetni.Szerintetek mennyi lehet a kamat 1 év 7 hónapra?Nem szeretnénk ezt a lehetőséget elszalasztani. Ugye költözésnél ki kell jelentkezni a tb-ből a nav-ból illetve megszüntetjük a lakcímet.Ekkor elvesztjük a kamattámogatást is.. megvan kötve a kezünk,nem tudjuk mit tegyünk.Gondolkodtunk azon is,hogy egy év mulva visszajövünk addig kint félretesszük a pénzt,de ilyenkor ha ideiglenesen megyünk ki,akkor is szólni kell a nav-nak nem? Kérlek segítsetek hogy csináljuk?Annyit kérnék,hogy mellőzük a rosszmájú hozzászólásokat,trollokat hogy így kell nektek stb.Bárki kerülhet ilyen helyzetbe sajnos.

2021. okt. 7. 11:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Csak legyen magyar lakcím. Ennyi kell hozzá. Ha az nem lesz akkor egy összegben kérik az addigi kamattámogatást és piaci kamatozású hitellé változik. Kb 1.8 millióra saccolnám. De hát ennyitek csak maradt a 10-ből.
2021. okt. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.Igen megtudtam,hogy meg kell maradjon a magyar lakcím.Megnéztem a szerződést abban nem írja,hogy nem szabad külföldre menni,hanem csak annyit hogy nem szűnhet meg a magyarországi lakcím. A kamat 5 év után lesz 1,5 millió ha nem jön a baba egy évre nem lehet 1,8 mill. Szerintem. Köszi a választ
2021. okt. 9. 11:49
 3/5 anonim ***** válasza:
Bocsi valamiért 4 évet számoltam. 5 után kb 2.2 millió.
2021. okt. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi nekem a szerződésben 1,2 millió és 2 millió között írták az összeget. Nem tudom egy évre mennyi lehet a kamat.Mindegy mert kintről havonta tudok az itthoni számlámra küldeni,így tudok félretenni rá.Meghosszabítottuk a moratóriumot jövő év júniusig addig meg szorgosan teszem majd félre a pénzt amit itthon sajnos nem tudtam megtenni😞😞
2021. okt. 9. 12:05
 5/5 anonim ***** válasza:
Mi lett veletek végülis?
2022. máj. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!