Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » SOS! Egy fiatal életet menthet...

SOS! Egy fiatal életet menthettek meg most! Mibe fektessem az 1 millió forintomat most amikor össze fog omlani az ország?

Figyelt kérdés

[link]


OTP kártyám van, 1,3 millió megtakarításom (1,5 éve dolgozok 2 munkanélküli időszakkal), a szüleimmel élek és krónikus beteg vagyok (így nem végezhetek fizikai munkát és 30 ezret kell havi szinten gyógyszerre költenem).


Napi szinten munkába járok 100 km-t vezetve (a benzináremelkedést már kezdem megérezni) és nem szeretném hogyha jönne valami nagy káosz, akkor repüljön a nagy nehezen, vérrel összekuporgatott pénzem.


KÉRDÉS: mit javasoltok most, amibe befektetve évekig tartja az inflációt az 1 millióm (ennyit akarok félretenni) és tutibiztosan megbízható (ergo semmit nem vesztek vele?


Arra gondoltam, hogy egy az egyben átváltom euróra, mert a HUF-EUR árfolyama ennél csak rosszabb lesz. Vagy ti mit tudnátok tanácsolni, hogy a következő években ne ússzon el a pénzem? (lány vagyok amúgy, ha ez számít)



2021. okt. 8. 16:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
86%
Azt javasolom, hogy fantáziálj kevesebbet gazdasági összeomlásról.
2021. okt. 8. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
12%
Bitcoin, meg nem keso, gyorsan venni kell
2021. okt. 8. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
88%

"(lány vagyok amúgy, ha ez számít)"


Igen, persze hogy számít. Lányok más árfolyamon válthatnak eurót, és az államkötvény is többet kamatozik nekik...

2021. okt. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
98%
tudásba.. rád férne belőle egy kevés.
2021. okt. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
87%

"mit javasoltok most, amibe befektetve évekig tartja az inflációt az 1 millióm (ennyit akarok félretenni) és tutibiztosan megbízható (ergo semmit nem vesztek vele?"


Ez a meghatározás leginkább az államkötvényre igaz.

2021. okt. 8. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
80%
Nem lesz semmiféle gazdasági válság. Én magamba fektetnék ennyi pénzt, főleg, ha ennyi a gazdasági ismeretem. Lehetnél fiú is.
2021. okt. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
42%

Nem akarlak kiábrándítani de avval az 1 millióval ami kb. 2.800 euró nem fogod magad bebiztosítani. Máshol ennyi egy táska ára.

Bitcoin, euró.

2021. okt. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
95%

Vegyél állampapírt és kész. Bármikor visszatudod váltani, ha szükséged van a pénzre és nem igényel agyat a kezelése.

Ha kicsit előrelátóbb vagy, akkor tanulj valami normális szakmát, amivel többet kereshetsz akár helyben.

2021. okt. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
5%
Én már inkább privátot írok neki úgyis jönének a semmihez nem értő lepontozók
2021. okt. 9. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
47%

"Nem lesz semmiféle gazdasági válság. Én magamba fektetnék ennyi pénzt, főleg, ha ennyi a gazdasági ismeretem. Lehetnél fiú is."


Ennyiből nem jön ki a műtét.

2021. okt. 9. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!