Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » CSOK igénybe vétele dolgozó...

CSOK igénybe vétele dolgozó gyerekre?

Figyelt kérdés

A háztartás 4 fő: apa, anya, 2 gyerek. A két gyerek közül:

A) 22 éves, dolgozik teljes munkaidőban

B) 21 éves és nappali tagozatos egyetemista alapképzésen, nem dolgozik

Ma felhívtam a bankot, mert a B) gyerek diákmunkára szeretne menni, és nem szeretném, ha emiatt buknánk a CSOK-ot (építkezünk). A bank azt mondta, hogy ők nem vizsgálják a jogosultságot, nekem kell nyilatkoznom, hogy eltartott-e, ezt csak a kormányhivatal vizsgálhatja. Felhívtam a kormányhivatalt, ahol érdekes választ kaptam. A HIVATAL CSAK AZT VIZSGÁLJA, HOGY KÖZÖS HÁZTARTÁSBAN ÉL-E ÉS 25 ÉV ALATTI-E A GYEREK, A DIÁKMUNKÁNAK AKADÁLYA NINCS! Erre konkrétan rákérdeztem, hogy ezek értelmében az A) gyerekre is jár a CSOK, akinél a két kritérium igaz, de kereső tevékenységet folytat. Azt mondták, hogy igen jogosult, erre vonatkozólag belső állásfoglalásuk van. Amikor konkrét jogszabályi hivatkozást kértem, akkor azt a választ kaptam, hogy ez taxative nincs a jogszabályban leírva, de egy belső jogszabály-értelmezés rendelkezésükre áll. Az ügyintéző elég határozott volt. Létezik ez? Dolgozó gyermekre CSOK? Nagyon megköszönöm a válaszokat.


2021. okt. 12. 13:43
 1/7 anonim ***** válasza:
64%

Aha értem. Tehát van két felnőtt utódod, akik közül már ráadásul az egyik dolgozik is és erre felveszed a CSOK-ot, mert miért ne, miközben én nem tudok 40 évesen se saját házat venni, mert úgy elszálltak az ingatlanárak, CSOK meg nekem nem jár, mert nincs gyerekem.

Ezért van itt ez az ország, ahol...

2021. okt. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
36%
Persze, létezik. 1-es meg csak irigy, szerinte felnevelni 2 gyereket nem érdemel támogatást, mert nyilván fogalma sincs mivel jár.
2021. okt. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
34%

#2: De, pontosan tudom, mivel jár. Csakhogy ebben az esetben az a támogatás már nem a gyerekek felnevelésére fog menni, hiszen már felnőttek.

Nem is értem, miért nem csak 18 alatti gyerekre jár a CSOK.

2021. okt. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A csok-ot nem is a gyerek felnevelésére adják, hány éves, 10 hogy ezt sem sikerült felfognod?
2021. okt. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Mint a témában szakértő, azt tudom mondani, a kormányrendelet ebben nem fogalmaz egyértelműen és gyakorlatilag rád bízza, mit nyilatkozol. Ha Te bevállalod és azt nyilatkozod, hogy eltartod mindkét gyermekedet, akkor valóban a bank nem fogja vizsgálni, nem kér iskolalátogatásit, nem kér semmit, viszont mindkét nagykorú gyermekeddel is aláíratják a kérelmet, amiben Te azt nyilatkoztad, hogy eltartod őket.

A bank azt vizsgálja, hogy közös legyen a lakcímetek és azt kéri, hogy mindenki bejelentkezzen majd a CSOK-os ingatlanba a szerződés szerint. A Kormányhivatalnak van ellenőrzési joga, de mint láthatod, ők is homályosan fogalmaznak....

2021. okt. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
#1: a kommented alapján arra gondolnék, hogy intelligens, értelmes ember vagy :) Ahhoz, hogy hogyan alakult az életed, semmi közöm sem nekem, sem a kérdésemnek. Egy valami viszont biztos: én boldog családban élek, építkezek, és a jogszabály adta lehetőségekkel élni fogok. (Ja, azt nem írtam, hogy az ügyintéző a kormányhivatalban azt is mondta, hogy akkor is jár, ha a dolgozó gyerek kétszer annyit keres mint én. Erről viszont nem én tehetek.) Továbbiakban a kommentjeidre nem válaszolok, mert nem tartom érdemesnek rá őket.
2021. okt. 19. 09:21
 7/7 A kérdező kommentje:
Hasznos válaszokat nagyon köszönöm :)
2021. okt. 19. 09:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!