Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mikor folyósítják a Diákhitel...

Mikor folyósítják a Diákhitel 1-et?

Figyelt kérdés
Rendszeres Diákhitel 1-et kértem szeptember második felében, huszon valahányadikán meg is kaptam. Viszont az októberi még sehol és tizedike már elmúlt. Fizu, ösztöndíj stb. mindent megkaptam, ez viszont sehol. Vagy 15 a határidő? A szerződés értelmében minden stimmel.

2021. okt. 14. 15:34
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Holnap reggel 8-kor kapod.
2021. okt. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.
2021. okt. 14. 21:36
 3/22 A kérdező kommentje:
Nyolc már elmúlt és sehol. De remélem ma megkapom.
2021. okt. 15. 09:23
 4/22 anonim ***** válasza:
Akkor jelezd az ügyfélszolgálaton.
2021. okt. 15. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Az lehet, hogy mivel a szeptemberit huszon valahányadikán kaptam ezt is akkor fogom? Bár azt azért kaptam olyan későn, mert szeptember második felében igényeltem.
2021. okt. 15. 09:54
 6/22 anonim ***** válasza:
Akkor viszont lehet, hogy csak novemberben kapsz legközelebb, mert szeptember 15.-ig kellett volna az októberi utaláshoz. Ez valószínűleg nem változott, csak a szeptemberi visszaigazolás utáni utalás az újdonság.
2021. okt. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Oh...erről én nem kaptam tájékoztatást...😕 csak ugye minden hónapban jár elvileg. És a szeptemberire úgy gondoltam, hogy az a szeptemberi. Októberben meg kapom az októberit. Akik kapnak DH1-et, azok mindig 15-én kapják?
2021. okt. 15. 10:03
 8/22 anonim ***** válasza:
Amikor én jártam így volt, aki egy hónap 15.-e előtt igényelte, az a következő hónap 15.-én kapott először. Tehát szeptember 15.-e előtti igénylés esetén októberben jött először, szeptember 16.-október 15.-e között november 15.-én és így tovább. Akkor a szeptember havi mindig visszamenőleg jött októberben. Annyi változott, hogy a szeptemberit már nem visszamenőleg adják, hanem amint megtörtént a visszaigazolás, rá 1-2 nap. A többi szabály változásáról nem hallottam, így valószínűleg az lesz, hogy mivel szeptember 15.-e után igényelted, már csak novemberben kapod.
2021. okt. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim válasza:

Én havi kiosztásban kértem havi 150e-t, szeptemberben 7.-én itt volt már, most még semmi. Elvileg októberben kaptál eddig két havit (legalábbis tavaly így volt) szóval most októberben is kéne, hogy küldjenek pénzt.

Kezdek aggódni :(

2021. okt. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Értem, csak nekem az fura, hogy szeptemberben igényeltem,megkaptam azt szeptemberben. És azt hittem októberben is kapok, de akkor lehet a szeptember valahányadikai volt az októberi.
2021. okt. 15. 10:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!