Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Csőbe húztak. Hogyan tudok...

Csőbe húztak. Hogyan tudok pénzzel kiszállni a dologból?

Figyelt kérdés

Üdv

38 éves vagyok, 24 éves koromban elmentem kezesnek a lány testvérem férjének, aki kedvelt család tagunk volt

-de sajnos a kezesség után nem sokkal kifordult önmagából a sógor,(ivott,csalt, nőzött, fegyverrel fenyegetőzött stb)

Ezért a házasságuk felbomlott.


Pár év múlva kiderült, hogy nem fizette a hitelt.. Ennek pontosan 9 éve =jogerős fizetési meghagyást kaptam.

Mivel állítólag fizetgette ezért a végrehajtás nem indult el az irányomban, egészen 2 évvel ezelőttig abba a tudatban voltam hogy kifizette, hiszen ezt mondta plusz sehol nem volt jele, hogy él még a tartozás.Persze kiderult 2 éve , hogy kamu és a faktor cég már jelezte, hogy elindítja a végrehajtást a részemről.

Mivel "megfenyegettem" megint elkezdte fizetni, kb 2 millió forintig ki tartott a lendület :de most jön a fekete leves :azt mondta nem hajlandó, hajtsák be rajtam, vigyék el a házam, autóm mindenem mert ő élni akar...


Egy 50 milliós házban lakik a jelenlegi nejével, van kiadott lakásuk albérlőknek,de minden az új nő gyereke nevén van. Luxusban él!


Az idiota már kb 3x kifizette a felvett lóvét és még így is 10 milla van hátra, mert soha nem egyezett meg a kov. Kezelokkel..

Nos én megegyeztem, 2 millióért cserébe ki enged a faktor cég a kezességből..Álmatlan éjszakáink voltak, tönkre tette a családunk, ezért nem lett még egy gyerekünk..



Szeretném ezt a pénzt behajtani rajta. Mit tegyek?

A neje bevonható az ügyletbe?


Valós és jó megoldásokra lenne szükségem! (A fizetése állítólag már terhelt..)


Köszönöm



#ügyvéd #kezes #hitel #Ki használ
2021. okt. 18. 22:56
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
39%
Fizetési meghagyás a közjegyzőnél, bár jó nagy hülye voltál, mert, ha a faktoring cégnél volt a tartozás, akkor kb 99%, hogy már elévült
2021. okt. 18. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
79%
Ja és ezúttal ne sajnáld azt a 20k-t ügyvédre, amit akkor kellett volna költened, amikor a faktoring cég bepróbálkozott
2021. okt. 18. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

1/2 éltem az ellentmondással, és a válasz az volt, hogy nem évült el..továbbá több ingyenes jogi tanácson részt vettem, annyit mondtak pereljek...

De hova pereljek ha jogos a követelés?

2021. okt. 18. 23:03
 4/23 anonim ***** válasza:
84%

Az exsogort pereld.

Eloszor fizetesi meghagyas, aztan ha nem fizet, per.

2021. okt. 18. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
82%
A sógort pereld
2021. okt. 18. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

2/3

20 ezer még arra se elég, hogy át nézzék a papírokat...

A faktor cég akkor próbálkozott be, amikor már reges rég érvényes fmh volt az ügyben a bank által - csak ugye az adós mindig fizetni kezdte, megegyezett velük..

Engem már csak akkor kerestek 2 éve amikor beadták az engedményezést...

2021. okt. 18. 23:06
 7/23 anonim ***** válasza:
85%
Fogadj fel ügyvédet. Ha van vagyona, akkor vissza tudod tőle követelni. De a részleteket tudni kell hozzá, ezért kell ügyvéd.
2021. okt. 18. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

A sógort be is adom.. De a fizetése tiltva van.. Plusz majd tiltják ezt is, és ezenfelül még gyerek tartást is..

Nevén nincs semmi.

Feketén is dolgozik.

Szerintetek sorra kerülök?

Ezért érdekelne, hogy az aktuális feleség bevonható-e?

2021. okt. 18. 23:08
 9/23 anonim ***** válasza:
61%
Az aktuális feleség adóstars volt ebben az ügyben?
2021. okt. 18. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Nem az új feleség később jött.

De valamikor mindent át irattak a gyerekeire, hogy ne feleljen a férje tartozásaiért.

Plusz a nagyszülők utáni örökség is át van papírozva ez egészen biztos.

Szóval van egy 50 milliós hatalmas házuk (vidék)

Egy ki adott lakásuk kb 20 m értékű.

És egy lehetséges öröklés ami szintén egy hatalmas ház megye székhelyen.(nagyon idős szülők)


De a csávó nevén semmi ebből!

2021. okt. 18. 23:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!