Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért ilyen drága az otp hitel?

NemaRendőrség kérdése:

Miért ilyen drága az otp hitel?

Figyelt kérdés

Lakáshitelt szeretnénk felvenni, otp-sek vagyunk, viszont közel 1,5%al több a thm mint bárhol máshol.

Ez a mi esetünkben 1 millió pluszt jelent ami azért sok.

Hogy tudja ezt megengedni, miért érné meg nekem ennyivel többet kifizetni?



2021. nov. 17. 13:53
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
azért mert sokan így is felveszik ott, te meg felveszed máshol.
2021. nov. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%
Nekem OTP-s hitelem van,de mivel közvetítővel mentem oda, így kaptam durva kedvezményeket, enélkül nevetségesen drága lett volna, magamtól szóba sem jött volna.
2021. nov. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
72%

1. Valamiből nekik is meg kell élni.

2. A besétált ügyfél fizeti ki a hitelközvetítők kedvezményes díját.

Ha mindenképpen ragaszkodtok az otp-hez, akkor érdemes olyan "független hitelügyintézőt" keresni, akinek jelentős kedvezményei vannak az otp-nél.

Ha nem ragaszkodtok hozzá, akkor pedig bankot kell váltani. Mi így tettünk. Anno, amikor 4,09%-kal dobták utánunk a hitelt, akkor az OTP ajánlata 6,5-ről szólt.

2021. nov. 17. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
60%
Nekem az otp ajánlata 6% körül volt, közvetítővel ugyanott 3,2%-ra kaptam meg.Annyi volt, hogy kötnöm kellett még egy hitelkártya szerződést is mellé. Fegyvert senki nem fogott a fejemhez, hogy használjam is, szóval úgy voltam vele, hogy egyefene, de igazából még kerestem is vele.
2021. nov. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sok ember úgy vesz fel hitelt, hogy körül sem néz, beszédül a számlavezető bankba, aztán amit elétolnak, azt aláírja (nekem is van olyan ismerősöm, akire így adtak rá valami keservesen rossz hitelt). Mivel az OTP-nél sokan vezetnek számlát, gondolom megéri kicsit drágábban adni, mert sok ember már csak lustaságból sem fog azzal vesződni, hogy átmenjen másik bankhoz (érdeklődi sem nagyon, számlát vinni meg aztán főleg nem)
2021. nov. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
50%
Hat ha benned nem garantalt h ez miatt egybol bankot valts akkor pont elertek a celukat...
2021. nov. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Hiteles András ***** válasza:

OTP adja a lakáshiteleknek, több mint 40%-át. Sokaknak igy is jó, akinek meg nem, ők keresnek másik bankot, esetleg egy független hiteles, aki tud egyedi kamatot intézni.

Illetve sok esetben nem csak a kamat számít, fontos, hogy legyen még a hitel, határidőre.

Ha szeretnél segítséget, kérlek irja az andras@hitelesandras.hu-ra.

2021. nov. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!