Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 1 millió forint "vésztartaléko...

1 millió forint "vésztartalékot" érdemesebb euróban tárolni, mint forintban?

Figyelt kérdés

Ez olyan tartalék, amiből nem hasznot szeretnék húzni, hanem úgy tárolni, hogy bármikor hozzáférjek, ha gond van. Kereken 1millió, és most bankszámlán van. Érdemes nyitni devizaszámlát, és más pénznemben tartani, vagy pont most hülyeség lenne eurót venni, mert rekordmagas az árfolyama? Vagy más pénznemekre is hat az infláció, ezért mindegy, hogy miben tartom? Ti hogy tárolnátok?



A vésztartalékot azért írtam, mert egyrészt nem szeretnék semmilyen lekötést, állampapírt, megtakarítást, hanem fontos, hogy bármikor hozzáférjek, másrészt pedig nem szeretnék semmiféle kockázatot.


Köszönöm a válaszokat!



2021. nov. 21. 19:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
43%
Hat ha allampapirba rakod akkor jobban jarsz mint az euroval...
2021. nov. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

De miért?

Ha kiveszem lejárat előtt, akkor nem kamatozik semmit, és a közben gyengült forintot kapom vissza, nem? Vagy nem tudom, nem értek hozzá, csak először ez jutott eszembe, de köszönök minden segítséget O:)

2021. nov. 21. 20:33
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

Itt egy cikk, ami pont ezt elemzi. A rövid válasz egyébként: igen.

[link]


Ha csak azt nézzük, hogy idén nyáron még 351 ft-ért is lehetett venni, most meg még a jegybanki alapkamat után is gyengült, mindig drágul a világban is, ki tudja, hogy jövő nyáron mennyibe fog 1 euro kerülni. A kormány locsolja a pénzt a piacra, mélyítve az inflációt, hogy megnyerje a választást, a folyamatok abba az irányba mutatnak, hogy a forint még gyengébb lesz.

2021. nov. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Nezd vissza 5 evre, az allampapir 25 szazalekot csinal, az euro ment a forinhzo kepest 25 szazalekot?
2021. nov. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
33%

#1-esnek igaza van, ha megnézed az euró árfolyamát, akkor nem tudsz olyan 5 éves intervallumot mutatni, ahol jobb lett volna, mint az állampapír.

Az elmúlt 1-2 éves brutális forintgyengüléssel is csak 17%-kal ér többet, mint 5 éve.


Ettől függetlenül a jövőben ez megváltozhat...

2021. nov. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a válaszokat!


Van rá kb 20% esély, hogy 5 éven belül hozzá kell nyúlnom (munkahely elvesztése, külföldre költözés, valami nagy gond, ami miatt fel kell vennem), emiatt nem akartam lekötni hosszú távra, de átgondolom.


Köszönöm mindenkinek :)

2021. nov. 21. 21:14
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a nèhány százezer feletti rèsz máp+ ban van. Nem tudom pontosan milyen időközönkènt, talán nagyedèvente fizet kamatot, látom folyamatosan a jóváírásokat. Az idő előtti kivètel (nem kamatfordulón) csak 0,25% bünti, tehát nèhány hónap után nullán vagy.

Egy-kèt mosógèp árán felüli rèszt èrdemes betenni. Az infláció miatt persze kevesebbet fog èrni így is, de csökkenti a vesztesèget.

2021. nov. 21. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 kapo1588 ***** válasza:
49%
Szerintem mindenképp allampapir. Nyiss számlát a MÁKnál ott ingyenes a számlavezetés. Ha idő előtt veszed ki az allampapirt akkor is kapsz kamatot csak nem az egészet, hanem időarányosan. A MÁp+ esetén egy hónap múlva már pozitív a hozam. Plusz egy ötlet: van eurós állampapír is:) Eurba is lenne a pénzed és kis hozamot is termelne.
2021. nov. 21. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
64%
Nem
2021. nov. 22. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
49%
Bármilyen pénzt érdemes euróban tartani. Mert az eurónak eddig csak emelkedett az értéke. Hosszú távon óriási nyereséget hozott nekem.
2021. nov. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!