Kriptóbányászat hitelre?

Figyelt kérdés
Szerintetek mennyire veszélyes hitelre bevásárolni kártyákat és neki indulni bányászni? ETH-ban, ETH2 után pedig a többi ilyen coinban gondolkodom.

2021. nov. 25. 16:13
 1/6 anonim ***** válasza:
80%
Kb. annyira, mint hitelből tippmixelni. Nem rossz befektetés a kripto (akár bányászat, akár hosszabb távú tartás, akár daytrading szempontjából) de abban szerintem mindneki egyetért, hogy csak annyit érdemes bele fektetni, amennyi nem "fáj" ha elveszik. Ráadásul bányászat esetén még diverzifikálni sem tudsz annyira, mintha csak megvennéd a kriptot.
2021. nov. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Bennem azért merült fel a kérdés, mert a jelenlegi állapot ez:

Hitel: 2,5m (a konfig ára)

Konfig: 400 mhs/óra

Jelen állapotban napi 8700 ft-ot hoz naponta.

Három hónap alatt 783000 a bevétel.

Fél év után már 1,5m.

Ha bármikor bedől a piac, akkor legrosszabb esetben a konfigom értéke a felére csökken.

Ez azt jelenti, hogy ha még fél évig kitart a több éves trend, akkor már 0 szaldóba vagyok, bedőlés esetén.

Ha egy évig, akkor akkor van egy 2,5 millás konfigom.

Nekem ez nem tűnik teljesen tippmixnek, ha a kockázat magas is.

2021. nov. 25. 16:55
 3/6 anonim ***** válasza:
94%
Nagyon rossz otlet szerintem, evekkel ezelott en banyasztam visoznylag sokaig, 102 kartyaig juttam el, kicsibe kezdtem es folyamat bovitettem. De mar 1-2 eve nagyon lealdozott a banyaszatnak. Eladtam mindent es kiszalltam, azota buy and hold strategiat kovetek, csak az arfolyam nyeresegbol sokkal jobban jovok ki mintha banyasznek, a stresszrol nem is beszelve... Eg es fold
2021. nov. 25. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

"Ha bármikor bedől a piac, akkor legrosszabb esetben a konfigom értéke a felére csökken."

Vagy szinte nullára. Ha a kriptopiac bedől, akkor a bányászgépek piaca is bedől, hiszen senki nem fogja megvenni azért hogy (szinte) értéktelen coinokat bányásszon.


"Jelen állapotban napi 8700 ft-ot hoz naponta."

Ha egy tollvonással megszűnik a rezsicsökkentés, és a világpiaci áron (ami a mostaninak háromszorosa kb.) lesz az áram, akkor is?


"Nekem ez nem tűnik teljesen tippmixnek, ha a kockázat magas is."

A tippmix pont attól tippmix, hogy magas a kockázat. Egyébként nagyon rossz a gondolkodásod, hogy a piacot binárisan működőnek tekinted, vagy szárnyal vagy bedől. Nem kell bedőlnie, de egy viszonylag alacsony (akár "csak" néhány tíz százalékos, ami a kripto piacon közel nem lehetetlen, és nagyon távol van a bedőléstől) csökkenés is elég ahhoz, hogy veszteséges legyél.



"Konfig: 400 mhs/óra"

400 megahash/szekundum/óra????????? Először szerintem inkáb tájékozódj a témában, mielőtt eladósítod magad.


"Ha egy évig, akkor akkor van egy 2,5 millás konfigom."

És az egy év után is 2,5 milliót fog érni? Ha nem is akarod eladni hanem használod tovább, mennyire lesz leamortizálva a gép egy évnyi használat után? Ezek a kártyák nem évtizedekre vannak tervezve ám.

De egyébként ha te kiszámoltad és megéri, akkor miért teszed fel a kérdést? Elmondtam hogy szerintem nem érdemes a nagyon magas kockázat miatt, te pedig elkezdesz érvelni hogy meggyőzz engem. Nem kell, ha szerinted jó ötlet csináld.

2021. nov. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
53%

Magyarországon csak úgy éri meg banyaszni, ha van valahonnan ingyen áramod.


Ha kifizeted a villanyszamlat szinte nincs nyereség...

2021. nov. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
50%

Ne tedd!!!


Túl magas az áram.


Alig tudtam eladni a kártyákat azokat is vicc összegekért

2021. nov. 28. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!