Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit jelent a "zárolt összeg"...

Mit jelent a "zárolt összeg" K&h appok?

Figyelt kérdés
Vásároltam 2 helyen és volt 9ezer valamennyi, most akartam telefont tölteni számláról és nem engedte, ugyanazon a számlán van másik kártyám arról tudtam tölteni, viszont azt a 3ezer ftot is hozzá adta a zárolt összeghez. Miért vagy mit jelent ez?

2021. dec. 5. 14:45
 1/9 A kérdező kommentje:
Most akkor minden kártyás fizetést zárolt összeghez rak?
2021. dec. 5. 14:46
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Azt jelenti, hogy elköltötted, de akinek fizettél még nem hívta le a számládról
2021. dec. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Mi történik a zárolt összeggel?
2021. dec. 5. 14:46
 4/9 A kérdező kommentje:
Jah akkor utóbb vonja le? Ez miért jó nekik? Ez a 3 legutóbbi kifizetèsemet zárolt összegbe rakta, ha most újra vásárolnèk akkor megint oda tenné? Ha igen akkor ennek mi az oka?
2021. dec. 5. 14:48
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Már nem használhatod el, a bank elkülönítette a számládról, s amikor megtörténik az eladóval az elszámolás ezt az elkülönített összeget vezetik át az ő számlájára.
2021. dec. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Értem köszi! De 3 különböző időben, pár nap eltéréssel voltak a vásárlások. Miért pont az utóbbi 3? Sosem volt még ilyen de már 12-13 éve meg van a számla
2021. dec. 5. 14:53
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A bankkártyás fizetés összege először, néhány napig (én 3-5 munkanapot tapasztalok), mindig zárolt összegként szerepel a számlaegyenlegben.

Amikor fizetsz a bankkártyával, akkor a bankoddal történik elektronikus kapcsolatfelvétel, a bank ellenőrzi a kártyaadatok érvényességét, megvizsgálja, hogy az adott összeg fizetésére jogosult vagy-e (van-e fedezete – illetve, akinél van, hitelkerete – a hozzátartozó folyószámlán, nem lépted-e túl a napi fizetési összeghatárt és/vagy a napi fizetési darabszámot), és ha nincs akadálya, engedélyezi a fizetést. Az összeget pedig zárolja a számlán.

Aztán ha néhány nap múlva a fizetőhely bankja megterhelést küld a te bankodnak, akkor átutalják részükre a pénzt, és a számládon attól kezdve levont összegként szerepel. Ezekre az esetekre nincs az azonnali utalásteljesítéshez hasonló azonnali tranzakció a bankok közt. (Igaziból nem utalgatnak tételenként, hanem összesített egyenlegeket számolnak el egymás közt.)

Nem tudom, követed-e netbankban a számládat, ha igen, találkoznod kellett azzal, hogy mindig így van. Sőt, ha a hónap utolsó napjain fizetsz bankkártyával, akkor a havi bankszámlakivonaton is szerepel; egyenként felsorolva a zárolt tételeket.

2021. dec. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Évekig nem használtam fizetésre a kártyát, újabban most kezdtem el, és a befektetés miatt sűrűn nézem, és eddig nem láttam ilyet
2021. dec. 5. 22:35
 9/9 anonim ***** válasza:

7-es helyesen leírta. Mindig így van ez. Szerintem a KH-nak egyébként nagy előnye, hogy a zárolt tételeket is listázza, nem csak egy összegként látom, hogy zárolva van 26.425 forint. Részemről ez teljesen követhetetlen volt és meg is kifogásoltam egyszer náluk ezt egy nagyobb zárolás miatt, ami nem tudtam honnan jött.

Gondolom másnak is igénye lehetett, mert nem sokkal utána fejlesztették le a listázási nézetet.

Paraszti nyelven a zárolt tételek közé kerül az az összeg, amit már elköltöttél, de a másik fél még nem "könyvelte le". Neked egy jelzés igazából, hogy azt a pénzt már nem költheted el mégegyszer és arra is, hogy a másik fél még ténylegesen nem tette rá a kezét. Ez mondjuk előnyös lehet adathalászat esetén is, vagy dupla fizetésnél. Ha egy tétel csak zárolt, akkor még simán "visszafordítható".

2021. dec. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!