Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Végrehajtás alatt lévő lakás...

Végrehajtás alatt lévő lakás vásárlásánál mire kell ügyelni?

Figyelt kérdés
Van egy lakás, amit megvásárolnék, 2 hitel zálogjoggal, és ezekre még végrehajtás is van bejegyezve a tulajdoni lapra, az egész nagyobb összeggel, mint a lakás vételára. Ügyvéddel megnézettük, sima ügy szerinte, de azért végig kell járni a bankot, és a végrehajtót. Ha az ügyvéd sem tudja, akkor hogy lehetek biztos abban, tehermentes lesz a lakás? Nekem ez minden vagyonom, nem a 10. lakást veszem, hanem eladtam a régit, és helyette szeretnék egy jobbat. Minden tanácsot, segítséget szívesen fogadok.

2021. dec. 6. 18:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az olyan lakást ami végrehajtás alatt van azt hagyd ki ha jót akarsz magadnak!Az ilyen lakás ügyek rendbe tétele időigényes és sok pénz!Nem biztos hogy jól jársz,rá is fizethetsz de nagyon!De a te döntésed!
2021. dec. 7. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Úgy tudom, hogy részletfizetési megállapodás van érvényben, csak a végrehajtó a tulajdoni lapra bejegyeztette a tartozás összegét. Az ügyvéd szerint az adásvételi alapján először ki kell fizetni a hiteleket, majd ha tehermentes lesz a lakás, akkor a fennmaradó részt az eladónak utalni.
2021. dec. 8. 05:51
 3/6 anonim ***** válasza:

Én a következőképpen vettem így lakást. Nyilván több lehetőség is van ezen kívül.


A lakás tulajdonosával megállapodtunk, hogy mennyiért veszem meg. Egy olyan összeget hoztunk ki, ami nekem is megfelel, neki is marad még belőle és az ingatlanon lévő tartozások is rendbe lesznek téve.

Azért akarta Ő eladni, nehogy nyomott áron kelljen el végrehajtáson, és még a tartozásból is maradjon fenn neki.


Volt banki tartozás jelzálogjoggal és elindegenítési és terhelési tilalommal. Volt rajta több végrehajtási jog ÖBV által bejegyezve, valamint adótartozás miatt NAV által bejegyzett végrehajtási jog is. Mivel a két végrehajtó ugyanazt a vagyontárgyat foglalta le (ÖBV + NAV), ezért jogszabály szerint az ÖBV folytatta az eljárást a NAV tartozásra is.


Minden helyről beszereztük az igazolást, hogy mennyi az annyi. Aszerint határoztuk meg az ingatlan vételárát. Majd megkötöttük az adásvételi szerződést ügyvéd előtt a megállapodásnak megfelelően. Én a szerződésben vállaltam, hogy tehermentesítem a lakást, az erre fordított összegek a vételár részét képezik, és a maradékot az eladónak kifizetem az ingatlan birtokbaadásának napján.

Azért, hogy ezt teljesíteni tudjam, a szerződés tartalmazott erre utalóan egy kérést a földhivatal felé, miszerint 6 hónapig "pihentesse" a tulajdonjogi eljárást, ne utasítsa el addig a bejegyző kérelmet.

Tehát 6 hónapom volt arra, hogy ezt lerendezzem. Eladó meghatalmazott ebben a körben minden szolgáltatónál, NAV-nál, banknál, hogy rendezni tudjam a tartozásait. 2 hónap leforgása alatt mindenkit kifizettem (bank, ÖBV, NAV, szolgáltatók), elindultak a törlési kérelmek a földhivatalhoz. A maradék összeget pedig kifizettem az eladónak, aki aznap ki is költözött a lakásból. Jeleztük az ügyvédnek, hogy a szerződésben foglaltaknak eleget tettünk. Ő benyújtotta azt az iratot, amiben az eladó beleegyezett a tulajdonjog átírásba. 1 hónapon belül jött a földhivatali értesítés a tulajdonjog átírásról a tehermentes lakással kapcsolatban.

Senkitől nem kértem semmiféle hozzájárulást, engedélyt ahhoz, hogy ezt végigvigyem. Sem banktól, sem végrehajtótól.


Én a piaci árnál olcsóbban jutottam egy lakáshoz, az eladónak nem marad egy forint tartozása sem, pluszban még maradt annyi pénze, hogy el tudott költözni egy jóval kisebb lakásba.

2022. jan. 15. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Én is belevágtam, szerencsére az eladó mindenhol igyekszik intézni amit kell. Lekérte a fizetendő összegeket a banknál, a végrehajtóhoz együtt mentünk el, majd az ügyvéd pontosan leírta az adásvételin, hogy mit mikor kell rendeznem, már kifizettem a banki hiteleket, a végrehajtói tartozásokat, most tartunk ott, hogy várom az ügyvédtől a visszajelzést, hogy tiszta a tulajdoni lap, és mehet az utolsó részlet utalása az eladónak, 5 hete volt az adásvételi. Ha minden jól megy, jövő héten meglesz a kulcsátadás, és a közművek átírása, így 6 héten belül lezajlik az egész.
2022. jan. 22. 01:23
 5/6 anonim ***** válasza:
Rendben lesz minden, hidd el! :)
2022. jan. 23. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Rendben ment minden, csak azért aggódtam, mert az ember nem sűrűn találkozik ilyennel.
2022. jún. 15. 09:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!