Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Diákhitel pluszt érdemes...

Diákhitel pluszt érdemes lehet befektetni állampapírba például?

Figyelt kérdés

Nagyon csábítónak tartom a 0% kamatot, viszont a pénzre technikailag nincs szükségem, mert albérletben lakom és elkezdtem dolgozni diákként így a havi bérből sikerül lassan stabil pár százezret megspórolni.


Így tárgyi dologra nem tudom közvetlen elkölteni azt a fél millió forintot.

Viszont érdekelnek a befektetések, annak ellenére hogy nincs ugye befektetni való alapom.

Eddig csak kriptovalitákba szálltam be aprópénzzel, de ez túl sok időt elvesz ha folyamatosan figyelem és aggódok miatta.


Ezért arra gondoltam (meg a lakótársam), hogy mi lenne ha felvennénk mindketten és akkor 1 milliót (esetleg még önerőből valamennyit hozzá) valami biztosabb alapba tenni ami nem kockázatos, így legalább hasznosítanánk ezt az "ingyen" pénzt.


Állampapír pluszt találtuk meg ami ugye 5 éves max időtartamra 27% összes kamat.

A diákhitel törlesztőjét pedig valószínűleg tudnánk fizetni 3-4-5 év alatt legalábbis biztosan.

Mit gondoltok erről az ötletről?



2021. dec. 15. 12:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Kiszamolon volt cikk errol, havi valami 10000-et nyernel vele... Ha neked ez megeri akkor igen, ha nem nem
2021. dec. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
96%

Hátránya igazából nincs.

Érdemes felvenni a diákhitel 1-et is.

2% kamatra kapod, 4-5%-ot hoz az állampapír kockázatmentesen.


Ha mondjuk 6 féléven keresztül felveszed a maximumot, akkor lesz 5 millió forint nagyon alacsony kamatozású hiteled, ami lakás önerőnek is jó lehet később.

2021. dec. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy érdemes, én is ezt csinálom. Meggazdagodni nyilván nem fogsz belőle, de talált pénz. Ha az utcán találnék egy ezrest, azért is lehajolnék. Annyi, hogy közvetlenül az államkincstártól vásárolj állampapírt, mert a bankok kezelési költséget számolnak fel. Nyilván vannak nagyobb hozamú befektetések is, de hitelből inkább a kvázi kockázatmenteset válaszd.
2021. dec. 15. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

"Kiszamolon volt cikk errol, havi valami 10000-et nyernel vele... Ha neked ez megeri akkor igen, ha nem nem"


Havi 10000??? Inkáb évi 10000 lesz az.

2021. dec. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, ment az up!

Örülök, hogy nem vagyok annyira rossz nyomon.

2021. dec. 15. 16:58
 6/11 anonim ***** válasza:

Az inflációt figyelembe kellene venni ebben az esetben? A jövő évi inflációs előrejelzések 5% feletti éves inflációval számolnak ami magasabb mint a máp plusz éves kamatai az első három évben. Ha jön most 3 gyenge év akkor az 5 éves hozam akár felét is elviheti az infláció.. nyilván így is bőven több ez mint a semmi, csak megemlítettem.


( ha hülyeséget írtam akkor remélem valaki helyre teszi a dolgot, köszi )

2021. dec. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

#6 - Nem kell figyelembe venni, mert nem a saját pénzedet fekteted be.



Ha 2%-ra kapsz kölcsön és te 5%-ra tudod kihelyezni, akkor a különbség a te pénzed lesz.


Mondjuk 1 millió forintnál azt mondják, hogy 1 év múlva adjál vissza 1millió 20 ezret. Azt mondod oké. Berakod kamatozni, 1 év múlva megkapod az 1millió 50ezret. Abból visszadod az 1 millió 20 ezret.

A 30 ezres különbség a tied.


Akár 2% volt az infláció akár 20%, ugyanúgy 30ezred lesz.

A különbség annyi, hogy 30ezer forintért 100 kenyeret tudsz venni, vagy csak 50-et.


Minél nagyobb az infláció annál könnyebben mondhatod azt, hogy ennyi haszonért már nem éri belevágni.

2021. dec. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ahh jogos, hamar kiment a fejemből a diákhiteles rész. :D
2021. dec. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
2-es, hulyeseg amit irsz. Mivel már lesz fennálló hitel tartozása, amit vissza kell fizetnie, inkább kevesebb hitelt fog kapni emiatt.
2021. dec. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#9 - Sajnálom, hogy az egyszerű matematika neked ennyire bonyolult, hogy nem sikerült megérteni, amit írtam.

Egy mondatban: Az alacsonyabb kamatú hitel mindig jobb, mint a magasabb. MINDIG!

Teljesen mindegy, hogy így kevesebb hitelt adnak, ha közben egy részét már korábban felvettem alacsonyabb kamatra.


Ha belefér mindkét hitel jó, ha nem fér bele mindkettő, akkor is jobban jártam azzal, hogy alacsonyabb kamatra kaptam pénzt. Ami ráadásul növekszik is. Nem ér ezzel semmilyen hátrány.

2021. dec. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!