Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van a magyar állampapírnak...

Van a magyar állampapírnak összemérhető kockázatú konkurenciája?

Figyelt kérdés

Van egy kis megtakarított pénzem (2 millió forint), ami a pénzügyek iránti tudatlanságom miatt egyelőre csak áll egy banki folyószámlán. Elkezdtem gondolkozni, hogy ez valószínűleg az egyik legrosszabb dolog, amit tehetnék, és cserébe befektethetném kamatozó dolgokba is. Mivel a pénzügyekhez egyelőre még nem értek, ezért addig, amíg kiművelem magam, szeretnék mindenképpen egy biztonságos befektetési módot választani.


Olvasgatok a magyar állampapírról, amire írják, hogy nagyon kedvező, megéri. Másik oldalon az a kritika éri, hogy emögött valójában az van, hogy az állam ezzel azt akarta elérni, hogy a nagy deviza adósságát törlessze, és inkább a magyar emberek felé legyen adóssága, ugyanis a forint szándékos gyengítésével jól járhat, mivel a kamat alig haladja meg az inflációt. Biztos van, aki ezzel a mögöttes tartalommal nem ért egyet, és nem is ez érdekel.


Viszont egyelőre nem találtam az állampapírral összemérhető kozkázató és hozamú befektetést. Ennek mi lehet az oka? Ha jól értettem, a magyar állampapírnak az a kockázata, hogy az állam csődbe megy, és nem fog tudni kifizetni, illetve ha erősebb lesz az infláció mint a kamat, akkor reálértékben buktam az ügyleten.



2021. dec. 24. 11:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%

"Ennek mi lehet az oka?"


Olyan pályán nem érdemes versenyezni, ahol nem nyerhetsz. Az állampapír mögött egy állam van. Ezzel hogy tudna versenyezni egy magánbank?

Nincs értelme, ezért inkább másfajta termékeket árul, ahol az állammal nem kell versenyezni, csak a többi bankkal.


"Ha jól értettem, a magyar állampapírnak az a kockázata, hogy az állam csődbe megy,"


Igen. Ennek minimális az esélye. Rengeteg eszköze van egy államnak, hogy elkerülje a csődöt. Adóemelés, megszorítás, IMF hitel.


"ha erősebb lesz az infláció mint a kamat, akkor reálértékben buktam az ügyleten."


Igen, de még mindig kevesebbet, mintha simán a folyószámlán állna.


Amíg nem találsz jobbat, nyugodtan rakd a pénzed MÁP+ba az brmikor visszaváltható.


2 millióra havi 5-6ezer a kamat. Nem sok, de épp csak le kell hajolni érte.

2021. dec. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
53%

Esetleg, ha hiszel a hosszú távú forint gyengülésben akkor érdemes lehet euró alapú állampapírt venni.

EUR alapon 1%kamat nem is olyan rossz...

2021. dec. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
83%

"ha erősebb lesz az infláció mint a kamat"


Már most is jóval magasabb az infláció, mint az állampapír kamata. Ez volt a reálisan belátható cél amúgy az állam részéről, így tudja a belföldi, forint alapú kintlévőségét csökkenteni a lakosság kárára.


A helyzet viszont az, hogy egyenlőre az alacsony kockázatú befektetések között is az állampapír adja a legmagasabb kamatot a legjobb kondíciók mellett. Magyarul bármi másba teszed a pénzed az vagy kockázatosabb vagy rosszabbul jársz.

2021. dec. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
17%

Az állampapír szerintem rettenetes. Infláció miatt igy is buksz 3-4%-ot, igaz jobb mint 8-9% ha csak állna.


Őszintén, én beraktam egy bizonyos általam megbízhatónak tartott és jó technológiával nyomuló kriptóba. Maga a coin szerintem minimum duplázni fog jövőre, de ez sokkal több is lehet, és erre még a lekötéssel jár 18% éves kamat. A kripto piac idén 8-10x-re nőtt, elég sokat kutattam az infókat, és ez tűnik a legjobb megoldásnak. Ezt nem sarlatánkodásból mondom, emellett van két cégem és egyetemen tanítok egész más területen, de nyilván keresem a jó befektetési lehetőségeket.

Alternatíva a részvények, amikben lehet bízni. Amíg nem omlik be a világpiac, addig egy S&P500-al keresel 10% felett, plusz infláció, azaz forintban 20% körül.

2021. dec. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

#4

Ez tipikus "forró kéz téveszme".

Nem túl sikeres stratégia. 😃

2021. dec. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
63%
Kriptós gyerek mindig itt veri a habot.
2021. dec. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
29%
Az állampapír jelenleg nem annyira biztonságos befektetés mint az emberek hiszik. Nem számolnak a hiber inflációval és az államcsőddel, pedig kellene így a monetáris ciklus végén.
2021. dec. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
66%

#7

A hiperinflációra gyk. nulla az esély, az államcsődre pedig gyakorlatban is nulla. Csak, mieltt túlizgulod magad.

2021. dec. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

#8

Sajnálom, hogy nem vagy tisztában a FIAT pénzek működésével.

2021. dec. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
71%

#6


Eletemben masodik kriptos kommentet irom barhova. Ennek ellenére most 2 nap alatt 35%ot hozott. Ha kivennem, ott tartok mint 8 ev allampapirral, ha nulla lenne az inflacio. Errol ennyit...

2021. dec. 24. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!