Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Fel tudunk-e venni 25 millió...

Fel tudunk-e venni 25 millió hitelt csok+babaváróval?

Figyelt kérdés

Fiatal házasok vagyunk, egy gyerek már úton van. Ház építésében, vagy vásárlásában gondolkozunk. A bank csak 300 ezer forint jövedelmet ismer el kettőnknek, a másikat nem, mert ösztöndíj. De minden hónapban van 450 ezer forint jövedelme kettőnknek. Ez nyilván csökken majd a gyed miatt. Mivel három gyereket szeretnénk támogatásoktól függetlenül az elkövetkező 10 évben, ezért nekünk ez egy jó konstrukció. Szóval a kérdésem az lenne, hogy ha 300 ezer forint nettó jövedelemmel megyünk be a bankba hogy csokot és babavárót szeretnénk, akkor ki fognak nevetni vagy megadják?

Volt korábban diákhitelem, de azt már réges, még a házasság előtt kifizettem, ezen kívül nincsen semmi más tartozásunk vagy hitelünk.

Nyilván célszerűbb lenne bemenni és megkérdezni, de még a tervezés a fázisban vagyunk, és minden lehetséges információt meg szeretnék szerezni mielőtt a bankba megyek, hogy jól tudjak kérdezni.



2022. jan. 7. 11:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Kérjetek előzetes hitelvizsgalatot. Az nem kerül semmibe és 99% jó indikátor arra, mit kapnatok meg.
2022. jan. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
88%

300 ezerre max az egyiket kapjátok meg. CSOK-babavárót együtt nem, mert meghaladja a törlesztőtöket.

Azért hozzátenném, hogy 3 gyereket semmi esetre se ígérj be. Nekem van olyan rokonom, akik 4et terveztek, de 2. gyerek születésénél olyan komplikációk léptek fel (majdnem meghalt anyuka), hogy leálltak kettőnél. Semmi esetre se vegyél fel ennyi beígért gyerekre hitelt!

2022. jan. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
76%
Édes jó Istenem, 300 ezres jövedelemre bevállalni 3 gyereket, mikor egy gyerek esetén is kellene legalább 500 ezer a normális megélhetéshez! Komolyan sajnálatos, hogy ennyire pénzügyi analfabéta mindenki...
2022. jan. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
98%

Az a baj utolsó válaszoló, hogy az ilyen embereket támogatja a kormány. Ezek vannak többségben.

Aki meg felelősségteljesen gondolkodik, adózik, azt leszarják.

Még a nyugdíj összegének számításánál is a tenyészállatokat támogatják.

Aki meg temérdek adót befizetett, kevesebb nyugdíjat kaphat és később mehet majd nyugdíjba. Már ez is tervben van.

2022. jan. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
83%
#4: Na pont ezért kell öngondoskodni. Nekem nincs kedvem 70 éves koromig dolgozni csak azért, mert állambácsi nem tud nyugdíjat fizetni. Gyerekem nincs, szóval magamnak kell megteremteni. Csak elég gáz, hogy én fizetem a járulékot, amiből Mari néni nyugdíját fizetik most én meg lópikulát nem fogok már kapni.
2022. jan. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Ház építését semmi esetre sem javaslom, ha nincs legalább 20M Ft-otok, mivel egy 90m2-es ház megépítése (ekkora szükséges 3 gyerek esetén) manapság nagyon költséges és még a telket is meg kell venni. A támogatott hitelek utófinanszírozásúak, ha nincsönerőtök, nem tudtok elindulni az építkezéssel.


Első körben használt lakás, vagy ház vásárlásában lenne érdemes gondolkozni, szerintem arra jók az esélyeitek. A 10M babaváróból, a 2,2M CSOK-ból és a 15M 3%-os támogatott hitelből lehetne kiindulni, ezek törlesztőrészlete bőven belefér a jövedelmetekbe, de ne vállaljátok túl magatokat. Tény, hogy a babaváró 100%-ban átalakulhat támogatássá, a 15M hitelre is kaptok majd 5M támogatást, ha megszületik a 2. és a 3. baba is, de mi van, ha mégsem?


Mivel már úton van az első baba, a babavárót mindenképpen meg kellene igényelni, hiszen az a 12. héttől már garantáltan kamatmentes lesz.

Ha kéred segítek, mindennel képben vagyok, ez a munkám.

2022. jan. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
90%

Kérdező, mint 2 gyereket nevelő, 14 milla lakáshitelt (nem csokos) fizető szülő kérdezem: ti hogy a fenébe akartok 3 gyereket nevelni, plusz fizetni a 25 milliós hiteleteket 450 ezer forintból? Pláne, ha ez még csökken is, amikor gyeden leszel. Tudjátok, mennyibe kerül egy gyerek eltartása havonta? Nem amikor baba, hanem amikor mondjuk ovis, sulis, és minden szarra költeni kell a kaján meg a ruhán kívül is. Elárulom, sokba. Teljesen jószándékból mondom, gondoljátok ezt nagyon át, mert ez a pénz max 1 gyerekkel elég, ha hitelt is kell fizetni. Mi 600 fölött keresünk a két gyerekkel, a hitel 80 ezer havonta, és nincs annyira habzsidőzsi ám.

Annyi ilyet látok a környezetemben is, egyszerűen az pofám leszakad, hogy milyen kevés bevételre írják alá az emberek a 3 gyereket, és veszik fel a huszonmilliós hiteleket. Ti ilyenkor gondoltok arra, hogy a 3 gyereket fel is kell majd nevelni, és a fizutokból lejön majd a törlesztő is, vagy csak a pillanatnyi cél van meg, hogy kell az a 25 millió a házhoz?

2022. jan. 8. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
52%

08.54-es, abban teljesen igazad van, hogy nem szabad túlvállalni magát senkinek és minden lehetőséget végig kell gondolni, de azért gondold végig az alábbit:


Igen, nagyon sok adósság a 25M hitel, de a 10M Ft babaváró kölcsönnél, ha mindhárom gyermek az igénylés után születik, az egész 10M Ft átalakul(hat) támogatássá, ha ideális esetben kb 3 évente születnek a gyerekek és közben szüneteltetik a részletet. A 25M Ft-bl máris kiesik 10M Ft adósság. A 15M támogatott hitelből a 2. gyermek után elengednek 1M Ft-ot, a 3. gyermek után pedig 4M Ft-ot a tartozáscsökkentő támogatással, így az össz hitel 10M Ft alá esik, mivel közben törlesztenek is. 10M támogatott hitel havi részlete alacsonyabb, mint 48E Ft, tehát sokkal kisebb, mint bármilyen albérlet és 27-28M Ft körül már lehet kapni megfelelő lakásokat, vagy akár házat is, igaz nem Bp-en.

Soha nem lesz jobb lehetőségük lakáshoz jutni, mint most, amikor úton van az első baba.

Mivel ösztöndíjról ír, úgy sejtem, orvos, vagy valamilyen hasonló pályán lévő fiatalról van szó, tehát nem gondolnám, hogy a bérük stagnálni fog, bár tény, a 3 gyerekkel sokáig kieshet az egyik jövedelem, a másik viszont emelkedhet.


Ha mégsem jön össze a terv, akkor sincs nagy baj, hiszen a babaváró már garantáltan kamatmentes, a 3%-os támogatott hitelt pedig bármikor elő, vagy végtörleszteni lehet. Ha nem születik meg a 2. 3. baba, akkor 2 keresős lesz a család, úgy nem leheteten a hitelt nagyobb ütemben kifizetni.

2022. jan. 8. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
55%
8: ez mind szép és jó, de hitel nélkül is kevés 450 ezer 3 gyerekre és egy megfelelő méretű ház fenntartására. Lehet, hogy nő a bérük idővel, bár az ösztöndíj lehet doktori is, ami után ha elmegy egy állami kutatóintézetbe dolgozni, ugyancsak nem fogják agyonfizetni. Ezt persze nem tudjuk. Tök jó, ha pár éven belül eljutnak 7-800 nettóig legalább, de ha nem, akkor hónapról hónapra kínlódás lesz.
2022. jan. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
09.56-os, pont ezt írtam, hogy alaposan át kell gondolni a lehetőségeket, mert nem minden fekete, vagy fehér. Pl. egy pályakezdő orvosnak bőven van lehetősége az idő előrehaladtával magas jövedelemre szert tenni, de gyakorlatilag az infláció miatt a ma 80-100E Ft-os törlesztőrészlet 10 év múlva olyan szinten elinflálódik, hogy simán bevállalható albérlet helyett, ami már most több ennél és egy bérelt lakás sosem lesz a miénk.
2022. jan. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!