Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Smartbank helyett OTP Mobilban...

Smartbank helyett OTP Mobilbank, ami fizetős szolgáltatás???

Figyelt kérdés
Nem tudom volt-e már ez a kérdés. A Smartbank küldi agyba-főbe az értesítést, hogy hamarosan lakossági ügyfelek körében megszűnik, helyette OTP Mobilbank lesz. És sokan csak kipipálgatják, hogy elolvasták az Ászf-t, de én tényleg elolvastam, és ott a hirdetményen belül van egy olyan pont, hogy digitális szolgáltatások havidíja 499 forint. Ez most azt jelenti, hogy ez az applikáció vonni fogja havonta az 500 forintot? Én emiatt még nem kezdtem el használni, de azért teszem fel a kérdést, mert lehet, én értek félre valamit.

2022. jan. 8. 05:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én az ÁSZF-et lusta voltam elolvasni, viszont többször belefutottam az OTP közleményeibe, és jópár erről szóló cikkbe a neten, köztük fizetett reklámokba is. Mindenhol azt kommunikálták, hogy X ideig, a próbaidőszak alatt ingyenes. Tehát igen, fizetős lesz előbb-utóbb, valószínűleg március után amikor a régi kivezetésre kerül. Nekem is ez volt az egyik bajom vele, a másik hogy az jött le a cikkekből, hogy bár folyamatosan fejlesztik, de jelenleg még funkcionalitásában is elmarad az új a régitől, nem tud mindent amit a régi tudott. Ha jól értettem március végére fogja utolérni minden funkcióban, ezért is van hogy addig nem kérnek érte pénzt.

Így hát én sem regisztráltam az új felületre egyelőre, még meglátom mit lépek, az biztos hogy az utolsó pillanatig a régit fogom használni, aztán meglátom. Lehet szétnézek mit kínál a többi bank.

2022. jan. 8. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%

Az írja hogy 500 Ft az ára, de egyelőre még ingyenes. Én átváltottam, mert már untam a sok felszólítást. És március 1től amúgy is leáll a régi. Kötelező lesz váltani ha akar az ember valami elektronikus felületet használni.


Én úgy vagyok vele hogy ha fizetős lesz az app és tényleg elkezdik vonni havonta az 500 forintot akkor lépek a Gránit bankhoz. Nem fogok valami olyanért fizetni nekik ami máshol ingyenes. Fizessek az appért, a számlavezetésért, a kártyáért, az utalásért mindenért?! Menjenek a fenébe.


Egyébként ne várj sokat az új apptól és netbanktól. Modernebb design, ennyi. Semmi több.

2022. jan. 8. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi nektek a választ 🙌

Az a 499 forint nem hangzik soknak, csak mikor az ember összeadja a sok kicsi kiadásait, ilyen szolgáltatás, olyan szolgáltatás, akkor simán kijön a párszáz forintokból egy havi tízezres.

Majd kitalálok valamit, lehet én is váltok.

#2-es, a Gránit bankról még nem hallottam, de most rákerestem. Hasznosnak tűnik. Észben tartom, köszönöm a tippet 👍

2022. jan. 8. 07:08
 4/9 anonim ***** válasza:

Én is megszüntetem nemsokára, nem mintha jelentene bármit az az 500 forint :D Amúgy egész jó az új app, én azóta használom mióta megjelent.


Egyszerűen van jobb megoldás ami nem von le k*rva sokat minden egyes utalás után.

2022. jan. 8. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
23%

Xd Ez tényleg az OTP? Na még szerencse, hogy egy olasz bankot sikerült választani és nem náluk vagyok.


A CIB legalább megbecsülnek, jófejek az ügyintézők, és az app in ingyebes.

2022. jan. 8. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
88%
Ez az otp a létező legrosszabb bank. Én biztos hogy váltók akkor. Lehuzos bank.
2022. jan. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Valami borzadály ez az új OTP mobil app. Tele van buggal, lassú.

nyomába sem érhet a régi jól bevált SmartBanknak.

Pénzt kérni ezért?

Olvassatok utána a Googla Play-on a felhasználói véleményeknek.

El fogtok szörnyedni!

Ja és a lényeg. Ma regisztráltam a digitális fiókba, az Internetbankba még be tudtam lépni, mobilról viszont nem. Jól adtam meg az email címem + a jelszavamat, erre kiírja hogy hibás. 3 kisérlet után letiltott, ki vagyok zárva a fiókomból.

2022. jan. 10. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%
Holnap szünetem meg végleg az OTP-t, közben egy ideje Cib-re kértem a fizetést. Lehet, hogy kevesebb helyen van fiók de nem idegbetegek mint az OTP-s többség (tisztelet a kivételnek mert kemény lehet), nem vonnak le minden szarért is amit pl az OTP ügyintéző sem tud megmagyarázni, ingyenes szolgáltatátú megtakarítás fül is van az appban amire bármikor tehetek és nem nevetséges a kamat, amikor meg kell nézni pénz egyből levehetem. Ajánlatokat is küldenek, pl. múltkor feldobta, hogy ha akarom igényelhetek 2 milliót online, x összeget igényeltem is személyes ügyintézés nélkül és nálam volt a pénz 1 órán belül. A szerződést meg kiküldte a legközelebbi fiók egy héten belül.
2022. jan. 11. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én most váltottam a Wise-ra. Már oda jött az első fizetésem. Gyors és sok mindenben ingyenes. Ha csatlakozni szeretnél, segíthetek. A kártyámat a Google Wallettel használom. Sokkal gyorsabb mint a Simple App.
2023. ápr. 5. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!