Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 1 éves magyar állampapír hogy...

1 éves magyar állampapír hogy kamatozik, ha a felénél kiveszi valaki az összes pénzt?

Figyelt kérdés
A kivétel ingyenes, ha pl. az otp-n keresztül veszi valaki a kötvényt. De az 1. év végén fizetik ki a kamatot is
2022. jan. 18. 19:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem MÁP van, az első évben 2x fizet kamatot, félvente, utána viszont csak évente. Ha kiveszed idő előtt, akkor a következő időszakra jutó kamatot bukod.
2022. jan. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A MÁP az más típusú állampapír, nem mindnél ugyanolyan a kifizetés és kamatszámolás
2022. jan. 18. 19:44
 3/8 anonim ***** válasza:
nyilatkozni kellett, hogy a kamatot a kincstári számlára vagy máshova fizessék
2022. jan. 18. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem, nem kellett. Mint írtam, OTP-s számláról van szo, oda is fogják visszafizetni
2022. jan. 18. 20:18
 5/8 anonim ***** válasza:
lehet, hogy az OTP-n keresztül vásároltál államkötvényt, és nem az államkincstárnál közvetlenül?
2022. jan. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Pontosan. Vásároltam már ott is korabban, map+-t, de most pár h

hónapra fektettük be a pénzt, ami a számlámon volt, plusz ami hitelt kiutaltak,mert építkezünk. Így nem kell érte fizetni semmit, ha idő előtt kiveszem

2022. jan. 18. 20:44
 7/8 anonim ***** válasza:
jutalékot számolnak fel, én azért veszem egyből a kincstárban
2022. jan. 19. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
ott levonnának belőle, ha hamarabb veszed kk
2022. jan. 19. 06:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!