Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogy tudok bankkárytával...

Hogy tudok bankkárytával vásárolni?

Figyelt kérdés
Eddig sose mertem lehúzni, mert mi van ha meglátják az adataim, vagy olyan kódot kér amit nem tudok, vagy nem lehet annyit fizetni a kártyával és beégek. Vagy ami a legrosszabb, hogy rossz összeget vonnak le. De amúgy hogyan lehet fizetni vele? Miket kell állítani hozzá? Régen érintő emlékszem elvonta egyből a pénzt csak odaérintettem. De a lehúzó?

2022. jan. 20. 11:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

"Mi van ha meglátják az adataim"

Mit, a nevedet? Mert csak annyi van a kártyán. Amúgy elárulom: a lőtéri kutyát sem érdekli!


"vagy olyan kódot kér amit nem tudok"

Csak a PIN kódot kérheti.


"vagy nem lehet annyit fizetni a kártyával és beégek"

Fizethetsz a kártyával 100 forintot és 400 ezer forintot is. Olyan meg, hogy elutasítja a kártyát a terminál (fedezethiány vagy más hiba miatt) egy átlag boltban napi 200x van, senki előtt nem égsz be.


"Vagy ami a legrosszabb, hogy rossz összeget vonnak le."

Na ez az, ami kb soha nem történik meg. A legtöbb helyen a pénztárgép adja át az összeget a terminálnak, de ahol kézzel ütik be, ott is látod a kijelzőn, mennyit fog levonni.


"Miket kell állítani hozzá?"

Mit kéne? Lehúzzák a kártyát, azt kész. Bár manapság eleve ritka az az eset, mikor le kell húzni a kártyát. Még pár év és mágnescsík már nem is lesz a kártyákon.

2022. jan. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Amúgy nem veszélyes ez az érintős dolog kicsit? Gondolj bele valaki beállít gépeket falakba és levonja az emberek pénzét úgy hogy a zsebükben a kártya
2022. jan. 20. 11:26
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

#2: Tipikus alaptalan félelem, mivel az emberek nem ismerik a technikai működését ezeknek.

A kártya egy passzív eszköz. A leolvasás csak 2-3 cm távolsából működik, nagyobb távolságból nem. Ha a tárcádban van a kártya, senki nem tud semmit levonni róla. Ha mégis parázol, van speciális tok, ami blokkolja ezeket a rádióhullámokat.


Egyébként meg én pl. évek óta elő sem vettem a rendes kártyámat, mert mindenhol mobillal fizetek. Ugyanúgy működik, mint az érintős kártya, csak itt pluszban az ujjlenyomat is azonosít.

2022. jan. 20. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Az érintősnél is van egy limit, amit szabályozni is tudsz, pl hogy 5000 Ft felett kérjen pinkódot, de lehet 0 Ft is, akkor érinted és pint kér ugyanúgy, mint amikor lehúzzák, vagy bedugják. De ha nincs limited, akkor is időnként pin kódot kér.
2022. jan. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Vagy 11 éve szinte csak bankkártyával fizetek a boltokban (tapasztalatom szerint még újságárus bódéban vagy ideiglenes árusítóhelyen is van rálehetőség), soha, semmi gondom nem volt.

Jónéhány éve meg érintésmentes módon fizetek; igaz, van mágnescsík is a kártyán, de sehol sem kell használnom. (Vagy három éve fordult elő egyszer TESCO önkiszolgáló pénztárban, hogy nem fogadta el a chipet, és kiírta, hogy használjam a mágnescsíkot; úgy sikeres volt a fizetés. Valószínűleg hibás volt a terminál.)


A kártyás fizetésnél vannak napi korlátok: hogy legfeljebb hányszor lehet vele fizetni egy nap, és hogy legfeljebb mekkora lehet összesen a napi fizetett összeg. (Nálam alapon napi max. 20 fizetés és napi max. 200 ezer Ft a határ, de netbankban tudok módosítani.)


Jelenleg 15 ezer Ft az az egy alkalommal történő fizetési határ, aminél érintésmentes fizetéskor nem kell PIN kód. De, ha adott mennyiségű darabszámot, vagy adott összesített összegű mértéket elérnek a PIN kód használata nélküli fizetések, akkor soron kívül kér PIN kódot. Emiatt jártam már úgy, hogy párszáz forintos fizetni valónál kérte.


Látod a POS terminálon az összeget, ha nem jó, akkor nem tartod oda a kártyát. Kis boltokban tapasztaltam, hogy külön írják be az összeget, egyébként úgy van, ahogy válaszban szerepel, a pénztárgépből automatikusan veszi át a fizetőterminál az összeget. Nem egy helyen egyetlen nyugtát nyomtatnak, ahol a pénztárgép és a banki bizonylat egymás után egy papíron van.


Nem hogy a zsebedből nem olvassa le a terminál a kártyád, de még az sem mindegy, hogy melyik részéhez tartod. Annyiféle van már, hogy nem győzöm megjegyezni, hogy melyiknél hova kell tartani a kártyát; nemegyszer megkérdezem, hogy hova tartsam, vagy ha rossz helyre tartom, akkor szól a pénztáros.


A bank néhány napig zárolt összegként kezeli a bankkártyás POS terminálos fizetéseket. Az ingyenes netbank használatával láthatod is. (Ha a hónap utolsó napjain fizetsz a kártyával, akkor a havi számlakivonaton is láthatod, egyenként felsorolva azokat a zárolt összegeket.) A zárolás alatt módod van intézkedni esetleges túlfizetés, dupla levonás stb. esetekben.

Azért használok feltételes szavakat, mert tényleg icipici az esély a problémára.

Ráadásul minden fizetésről SMS-t kapok, abból is kiderül az összeg, továbbá a fizetés helye, az új egyenleg stb. Mindjárt tudnék intézkedni, ha pl. itthon gyakori kérdésezve kapnám az SMS-t, hogy valamelyik távolabbi város valamelyik üzletében éppen fizettem a kártyámmal 8567 Ft-ot.

De nincs szükség ilyen beavatkozásokra, minden stimmelni szokott. Megnézem az összeget a terminálon, ha jó, odatartom a kártyám, és míg bújik ki a nyugta, már siporászik is a telefonom, kapom az SMS-t.

2022. jan. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!