Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 6 féléves fősuliban,1. félévbe...

6 féléves fősuliban,1. félévbe vettem fel 105. 000 Ft diákhitelt és többet nem. A 6. félév elvégeztével, hány ft visszafizetésre számíthatok kamattal együtt?

Figyelt kérdés
2010. szept. 9. 23:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg a központban, hogy állsz. De jósolni ők sem tudnak. 8-9%-os éves kamattal számolhatsz, gondolom, kamatos kamatot számolni meg tudsz :)
2010. szept. 9. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nézd kiszámolni lehetetlen. Egy példa, én 2006 szeptemberben vettem fel egész évre 210.000 Ft-ot. 2007 novembertől fizettem havi 5000-et egészen 2008 októberéig. A pillanatnyi egyenlegem 179 ezer Ft (úgy hogy egy éve nem fizetem és felbontották a szerződést)Ebből kitudod számolni, hogy egy év alatt mennyit fizettem és mennyi ment vissza ténylegesen...
2010. szept. 10. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha egy főiskolát végzett ember, aki ismer minden adatot a szerződésével kapcsolatban, ennyit nem tud kiszámolni, akkor nagyon nagy baj van az oktatás szinvonalával.


Akkor mire volt jó az a 6 év?

Vagy milyen iskolát végzett az a személy, aki végül kiszámolja helyetted?

2010. szept. 10. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kb 105000*(1.1)^3~140000Ft. De a diákhitelközpont nem harap, nyugodtan kérdezd meg.

(6 félév=3 év...)

2010. szept. 10. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nekem is kb 140.000 jött ki. 139-140 körül. Csak most kezdtem 5 napja. Köszönöm a válaszokat.
2010. szept. 10. 09:21
 6/6 anonim ***** válasza:

Úgy tudod csökkenteni a diákhitel tőkéjét, hogy ha előtörlesztesz és persze feltünteted azon címszóval hogy Diákhitel Előtörlesztés és persze odaírod feltétlen a közlemény rovatba (átutalásnál) a Diákhitel szerződési számodat, hogy tudják kiről van szó és mivel ha csökken a tőke, ezért kevesebb lesz a kamat is és rövidebb időn belül fizethető ki a diákhitel (az meg egy tartós nagy butaság, hogy egész életedbe fizeted vissza, ez egy akkora butaság aki elkezdte terjeszteni.)


Ez akkor lenne igaz, ha nem lehetne előtörleszteni és annuitással számolná ki a Diákhitel Központ zRt. Vagy is hogy jövőértékkel számolná ki, hogy x időn belül ha akkor fizetted volna ki mennyi lenne.


Ez kiküszöbölhető a diákhitel előtörlesztéssel.

2013. okt. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!