Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Nagyobb összegű forint megtaka...

Nagyobb összegű forint megtakarítás (kb 6 000 000 Ft) hogy lehet átváltani euróra ?

Figyelt kérdés

Ami van számlámon megtakarítás forintba nem szeretném hogy folyamatosan romoljon ezért szeretném másik devizába átváltani. Ekkora összeget csak bankba tudok átváltani ugye ? Ennek van valami plusz költsége ?

(Sajnos nem vagyok a pénzügyekbe nagyon jártas)



2022. márc. 6. 18:00
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
2022. márc. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
78%

Egészen pontosan úgy ahogy #1 írta. Sokkal kedvezőbb feltételekkel váltanak mint a magyar bankok.


A -ban, -ben ragozást még gyakorold egy kicsit, hátha menni fog.

2022. márc. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
90%
Miért lett lepontozva az első két válaszoló? Ha tud valaki jobb megoldást, az ne tartsa magában, engem is érdekel.
2022. márc. 6. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
35%
Pl. a Raiffeisen bankban ha van folyószámlád, akkor nyithatsz mellé ingyenesen devizaszámlát is. Akkor akár a mobilapplikációban is átt tudsz váltani forintot. Euróra és dollára biztos van, hogy chf is van-e arra nem emlékszem. Valószínűleg más bankoknál is van devizaszámla, de a költségek változóak.
2022. márc. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
69%
Banknal semmi ertelme valtani, kifejezetten hulladek arfolyamon valtanak.
2022. márc. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
46%
Ja aztán meg szaladhatsz a pénzed utána mikor ezek a külföldi fintech cégek visszatartják a pénzed, mert arra gyanakodnak, hogy pénzmosást végzel a számláikon.
2022. márc. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

(A -ban, -ben ragozást még gyakorold egy kicsit, hátha menni fog. XD majd igyekszem)

2022. márc. 6. 19:21
 8/29 anonim ***** válasza:
84%

Ahogy már írták többen, Wise vagy Revolut (vagy más egyéb hasonló szolgáltatás) a legpraktikusabb.

Én Wise-t használok.

2022. márc. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
61%

6 milla az most 15.800eur.


Ha visszamegy az árfolyam mondjuk 320-ra két év múlva akkor a pénzed csak 5.056.000Ft-ot fog érni.



Szted megéri a kockázat?


Most eladni kell az eurót, nem venni... 😃

2022. márc. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

Hát szerintem elég kicsi az esély arra hogy a forint vissza erősödik valaha is 320 körül (de legyen igazad). Ahogy kb az elmúlt 15 év statisztikáját néztem a forint sajnos mindig csak romlott.

Tisztában vagyok vele hogy a forint most a leggyengébb de mi rá a garancia hogy nem megy-e 400 föl és ott állandósul?

2022. márc. 6. 21:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!