Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha egyszer lekötöttem egy...

Ha egyszer lekötöttem egy bizonyos összeget, ami kamatozik szépen, de szeretnék abból a pénzből levenni, akkor utána leköthetem azt az új összeget?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 7. 11:16
 1/4 A kérdező kommentje:

Tehát pl. van 1 millió ft-om, és szeretnék levenni belőle 200 ezret, akkor a maradék 800 ezret ugyanúgy leköthetem, hogy kamatozzon?


Hülye vagyok ezekhez, bocsánat, csak a szüleim szajkózták, hogy a félretett pénzemet kossem le, de most még kéne továbbképzésre pénz. A diákmunkámat meg nemrég kezdtem el..

2022. ápr. 7. 11:19
 2/4 A kérdező kommentje:
Egyáltalán mire jó az a banknak, hogy én berakom a pénzem, és ott kamatozik, nő az összeg a semmire?
2022. ápr. 7. 11:19
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

"mire jó az a banknak, hogy én berakom a pénzem, és ott kamatozik"


Arra jó neki, hogy törvényi előírás, hogy valamennyi betéttel rendelkeznie kell, hogyha bemegy Pista a bankba, hogy kivenné a pénzét, akkor legyen a banknak kp-ja amivel kifizeti.

Amikor rá van szorulva a bank a betétekre, akkor több kamatot ad, amikor nincs, akkor meg kb nullát. Most az utóbbi van.


Bankban nem éri meg pénzt lekötni. Annál még az állampapír is jobb.

Bankban lekötött betétre kapsz mondjuk ó esetben 2-3%-ot. Ha feltöröd,l akkor meg sokszor ugrik a kamat.

Állampapírra meg kapsz 4-5%-ot, és ha feltöröd megkapod az időarányos részt.


A kérdésedre a válasz igen feltörheted, utána a maradékot újra le lehet kötni.

2022. ápr. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Premium allampapir 7-8 százalék kozott fizet infláció körül szóval az már közel sem csak 4-5 szazalek mint a máp plusz esetében

.

2022. ápr. 10. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!